W poniedziałek, 15 maja, w szkole został przeprowadzony etap eliminacyjny Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Booktalking, czyli pięć minut o książce". Dwanaścioro uczniów naszej szkoły walczyło w dwóch kategoriach wiekowych o możliwość reprezentowania szkoły w powiecie. 

Uczestnicy tegorocznej edycji nie przygotowywali filmów, a przedstawiali swoje prezentacje na żywo, przed jury i publicznością. Przewodniczącą jury została pani dyrektor Wioletta Maślach, która wraz z panią Ewą Kozłowską i panią Anną Burdą wysłuchała wszystkich wystąpień i po naradzie ogłosiła werdykt. 

W kategorii młodszej (klasy I-IV) największe wrażenie wywarły Marcelina Dyl i Wiktoria Kamińska z klasy IV oraz Izabela Tworek z klasy I. 

W kategorii starszej (klasy V-VIII) najlepsze prezentacje należały do Viktorii Krekhovets i Hanny Martowicz z klasy V oraz Bartłomieja Molgi z klasy VI. 

Obecnie wybrani uczniowie przygotowują się do powiatowego etapu konkursu, szlifując swoje wystąpienia i dopracowując sposób ich przedstawienia. Konkurs już wkrótce, bo 31 maja. 
Nie ukrywamy, że nie tylko trzymamy kciuki za naszą drużynę, ale pokładamy w nich duże nadzieje na sukces. 

12 maja odbył się ostatni, ogólnopolski etap konkursu Wielka Liga Czytelników. Udział wzięły w nim obie nasze drużyny Mistrzów Województwa. Z radością ogłaszamy, że zdobyły one tytuły MISTRZÓW POLSKI i I WICEMISTRZÓW POLSKI!

Hania Martowicz i Filip Gabrysiak zmierzyli się z bardzo trudnym testem znajomości książki Marty Kisiel "Małe Licho i babskie sprawki" i uzyskali 156 na 170 możliwych do zdobycia punktów. Tym samym uzyskali wynik klasyfikujący ich jako MISTRZÓW POLSKI Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego "Wielka Liga Czytelników". 

Izabela Tworek, Wiktoria Kozińska i Adrian Ziobrowski rozwiązywali równie szczegółowy test do książki "Tarmosia" Tomasza Samojlika i uzyskali 159 na 180 możliwych do zdobycia punktów. Wynik ten zakwalifikował ich jako I WICEMISTRZÓW POLSKI. 

Ogromnie cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu i prawdziwej pasji czytelniczej nasi uczniowie znaleźli się w gronie mistrzów i wicemistrzów czytelnictwa. W ciągu trwania całego konkursu przeczytali minimum 9 zadanych pozycji książkowych i rozwiązali, przygotowane do nich przez organizatorów, szczegółowe testy. Pełno było w nich pytań o najdrobniejsze detale opisane w powieściach, kolory ubrań, oczu, ścian, uczucia, użyte przez bohaterów słowa, wypowiedziane stwierdzenia. Rozwiązanie testów na tak wysokim poziomie wymagało od uczniów znajomości na pamięć obszernych cytatów z powieści. 

Serdecznie gratulujemy piątce naszych wybitnych czytelników, życząc im dalszych sukcesów i nieustającej chęci przeczytania czegoś jeszcze!

 

 

28 marca zakończył się kolejny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników, w którym udział biorą drużyny reprezentujące naszą szkołę.

W etapie wojewódzkim uczniowie klas 1-3 - Izabela Tworek, Wiktoria Kozińska i Adrian Ziobrowski, czytali książkę Justyny Bendarek pt. "Smopsy", a ich starsi koledzy -  Hanna Martowicz i Filip Gabrysiak, utwór Katarzyny Bereniki Miszczuk pt. "Tajemnica domu w Bielinach". 

Nasi reprezentanci odnotowali kolejny sukces, rozwiązując testy konkursowe z niezwykłą dokładnością i zdobywając powyżej 96% i 98% możliwych do zdobycia punktów. Tym  samym otrzymali tytuły Mistrzów Województwa i awansowali do kolejnego, ostatniego już, etapu ogólnopolskiego. 

Przed nimi kolejne lektury do przeczytania i kolejne testy do rozwiązania. Finał konkursu odbędzie się 12 maja. Do tego czasu drużyna młodsza musi dogłębnie poznać książkę Tomasza Samojlika pt. "Tarmosia", a drużyna starsza książkę Marty Kisiel pt. "Małe Licho i babskie sprawki". Testy konkursowe są niezwykle szczegółowe i wymagają bardzo uważnego czytania oraz zapamiętywania najmniejszych detali z treści poznawanych książek. Nasi uczniowie pokazali jednak do tej pory, że świetnie potrafią sobie radzić z tym niełatwym zadaniem, dlatego wierzymy, że etap ogólnopolski również pójdzie im rewelacyjnie i wspólnie będziemy mogli cieszyć się ich sukcesem w maju. 

W ostatni dzień lutego uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników. Dwie drużyny zmierzyły się z niezwykle szczegółowymi testami ze znajomości konkursowych lektur. Ich zmagania zakończyły się sukcesem - obie drużyny zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu - VI Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników.

W Mistrzostwach Powiatowych Izabela Tworek, Wiktoria Kozińska i Adrian Ziobrowski poznawali książkę Emilii Becker „Marcel i czas”, a drużyna reprezentująca klasy 4-6 w składzie: Hanna Martowicz i Filip Gabrysiak, czytała utwór Pawła Beręsewicza pt. „Skandal w stolicy nudy”. Obie lektury okazały się niezwykle ciekawe, ale test konkursowy wymagał biegłej znajomości bardzo szczegółowych informacji dotyczących fabuły książek. Twórcy testów pytali nie tylko o imiona bohaterów czy ich cechy charakteru, ale o kolory, kształty, nazwy ulic, przedmioty, daty i inne detale. Każdy z testów liczył 150 szczegółowych pytań, na rozwiązanie których uczestnicy mieli 90 minut. Nasze drużyny były jednak na to świetnie przygotowane, już po 50 minutach zakończyły rozwiązywanie zadań. 

6 marca Koordynator Powiatowy WLC przekazał nam oficjalne wyniki Mistrzostw Powiatowych, z których wynika, że nasi uczniowie zdobyli po 166 na 170 możliwych do zdobycia punktów, rozwiązując testy na poziomie 98% poprawności. Tym samym obie drużyny już 28 marca zmierzą się z testem finałowym na poziomie zawodów wojewódzkich. 

Jeśli uda im się osiągnąć poziom 90% poprawności, zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego. Mocno trzymamy za to kciuki.

Tym razem młodsi uczniowie czytają uroczą historię fantastyczną Justyny Bednarek pt. „Smopsy”, a starsi książkę Katarzyny Bereniki Miszczuk przepełnioną słowiańskimi wierzeniami, zatytułowaną „Tajemnica domu w Bielinach”.

 

TEST dla klas 1-3

 

TEST dla klas 4-6