Jedną z przyczyn założenia spółdzielni uczniowskiej była chęć posiadania w szkole sklepiku, którą wyrażali niemal wszyscy uczniowie. W oczekiwaniu na przygotowanie odpowiedniego miejsca postanowiliśmy podjąć pierwsze próby i otworzyć sklepik w tymczasowej lokalizacji. 

Szkolny sklepik oferuje zdrowe przekąski w przystępnych cenach. Na półkach znaleźć można musy owocowe, bezcukrowe przekąski, wafle ryżowe, kukurydziane i zbożowe, ciasteczka orkiszowe i oczywiście naturalne wody oraz stuprocentowe soki owocowe. 

Obsługę sklepiku stanowią członkowie Spółdzielni Uczniowskiej Pauza. Każdego dnia inny dwuosobowy skład pracuje nad obsługa młodych klientów. 

Ku naszemu zaskoczeniu okazuje się, że zdrowe przekąski znikają z półek w rekordowym czasie. Trudno powiedzieć, czy to kwestia radości z posiadania wymarzonego sklepiku, czy po prostu zdrowe nawyki żywieniowe uczniów naszej szkoły, która w tym roku walczy o tytuł szkoły promującej zdrowie. 

Sklepik szkolny czynny jest codziennie do 18 czerwca włącznie, podczas przerw lekcyjnych w godzinach 9:05 - 12:10. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! 

31 maja 2019r. odbyło się pierwsze Walne Zebranie członków Spółdzielni Uczniowskiej "Pauza", która tego dnia została powołana do życia. 
Młodzi spółdzielcy podjęli uchwały o powołaniu spółdzielni, jej nazwie, przyjęciu statutu, wyborze jej Zarządu i Rady Nadzorczej. 

Niezwykle miło nam jest poinformować, że Spółdzielnia Uczniowska "Pauza" rozpoczęła na dobre swoją działalność. A oto skład najważniejszych jej organów.

ZARZĄD SPÓŁDZIELNI

Prezes: Zofia Kozłowska

Zastępca Prezesa: Patryk Trzeciak

Członek: Oliwia Smolarek

 

RADA NADZORCZA:

Przewodniczący: Hubert Wolak

Zastępca Przewodniczącego: Gabriela Sowa

Członek: Piotr Kaczmarzyk

 

OPIEKUN SPÓŁDZIELNI: Agnieszka Martowicz

Poniżej zamieszczamy statut naszej Spółdzielni i zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.