12 maja odbył się ostatni, ogólnopolski etap konkursu Wielka Liga Czytelników. Udział wzięły w nim obie nasze drużyny Mistrzów Województwa. Z radością ogłaszamy, że zdobyły one tytuły MISTRZÓW POLSKI i I WICEMISTRZÓW POLSKI!

Hania Martowicz i Filip Gabrysiak zmierzyli się z bardzo trudnym testem znajomości książki Marty Kisiel "Małe Licho i babskie sprawki" i uzyskali 156 na 170 możliwych do zdobycia punktów. Tym samym uzyskali wynik klasyfikujący ich jako MISTRZÓW POLSKI Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego "Wielka Liga Czytelników". 

Izabela Tworek, Wiktoria Kozińska i Adrian Ziobrowski rozwiązywali równie szczegółowy test do książki "Tarmosia" Tomasza Samojlika i uzyskali 159 na 180 możliwych do zdobycia punktów. Wynik ten zakwalifikował ich jako I WICEMISTRZÓW POLSKI. 

Ogromnie cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu i prawdziwej pasji czytelniczej nasi uczniowie znaleźli się w gronie mistrzów i wicemistrzów czytelnictwa. W ciągu trwania całego konkursu przeczytali minimum 9 zadanych pozycji książkowych i rozwiązali, przygotowane do nich przez organizatorów, szczegółowe testy. Pełno było w nich pytań o najdrobniejsze detale opisane w powieściach, kolory ubrań, oczu, ścian, uczucia, użyte przez bohaterów słowa, wypowiedziane stwierdzenia. Rozwiązanie testów na tak wysokim poziomie wymagało od uczniów znajomości na pamięć obszernych cytatów z powieści. 

Serdecznie gratulujemy piątce naszych wybitnych czytelników, życząc im dalszych sukcesów i nieustającej chęci przeczytania czegoś jeszcze!