28 marca zakończył się kolejny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników, w którym udział biorą drużyny reprezentujące naszą szkołę.

W etapie wojewódzkim uczniowie klas 1-3 - Izabela Tworek, Wiktoria Kozińska i Adrian Ziobrowski, czytali książkę Justyny Bendarek pt. "Smopsy", a ich starsi koledzy -  Hanna Martowicz i Filip Gabrysiak, utwór Katarzyny Bereniki Miszczuk pt. "Tajemnica domu w Bielinach". 

Nasi reprezentanci odnotowali kolejny sukces, rozwiązując testy konkursowe z niezwykłą dokładnością i zdobywając powyżej 96% i 98% możliwych do zdobycia punktów. Tym  samym otrzymali tytuły Mistrzów Województwa i awansowali do kolejnego, ostatniego już, etapu ogólnopolskiego. 

Przed nimi kolejne lektury do przeczytania i kolejne testy do rozwiązania. Finał konkursu odbędzie się 12 maja. Do tego czasu drużyna młodsza musi dogłębnie poznać książkę Tomasza Samojlika pt. "Tarmosia", a drużyna starsza książkę Marty Kisiel pt. "Małe Licho i babskie sprawki". Testy konkursowe są niezwykle szczegółowe i wymagają bardzo uważnego czytania oraz zapamiętywania najmniejszych detali z treści poznawanych książek. Nasi uczniowie pokazali jednak do tej pory, że świetnie potrafią sobie radzić z tym niełatwym zadaniem, dlatego wierzymy, że etap ogólnopolski również pójdzie im rewelacyjnie i wspólnie będziemy mogli cieszyć się ich sukcesem w maju.