sniadanie-daje-moc_logotyp

W dniu 8 listopada po raz kolejny usiedliśmy w klasach do wspólnego śniadania. Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc promującej zdrowe nawyki żywieniowe.

Śniadanie jest bardzo ważne, ponieważ dostarcza organizmowi energii i składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Jest to także najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który powinien być bogaty w białko i witaminy.

Śniadanie pobudza metabolizm, ponieważ dostarcza organizmowi energii potrzebnej do rozpoczęcia dnia. 

Jedzenie śniadania pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, a także zmniejsza ryzyko otyłości. Ponadto spożywanie śniadania może zapobiegać próchnicy zębów i chorobom układu krążenia.

Pamięć i koncentracja mogą się poprawić, ponieważ śniadanie zapewnia pożywienie potrzebne do prawidłowego funkcjonowania mózgu.

Śniadanie jest pierwszym posiłkiem w ciągu dnia i może pomóc w utrzymaniu zdrowych nawyków żywieniowych przez cały dzień. 

 Zapraszamy do fotorelacji 

Fun autorstwa Anna Burda

KONSULTACJE LOGOPEDYCZNE DLA RODZICÓW DZIECI Z PROBLEMEM MUTYZMU

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA W STALOWEJ WOLI

ZAPROSZENIE

 

Zapraszamy na bezpłatne KONSULTACJE LOGOPEDYCZNE DLA RODZICÓW DZIECI Z PROBLEMEM MUTYZMU, 

które odbędą się  w dniu 04.10.2023r. (ŚRODA), w godz. od 8.00 do 18.00, w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Stalowej Woli.

 

Zgłoszenia na konsultacje można dokonać telefonicznie w sekretariacie poradni (tel. 883 723 640 lub 15 842 18 31) do dnia 27.09.2023r. 

W dniu 15 września odbyła się szkolna akcja Śniadanie Daje Moc. Akcja ta przeprowadzana jest w naszej szkole od kilku lat kilkakrotnie w ciągu roku szkolnego. Ma ona na celu edukację na temat zdrowego odżywiania, a dzieci i nauczyciele, przy wsparciu rodziców wspólnie przygotowują zdrowe śniadanie. A tu kilka zasad, którym powinniśmy poświęcić najwięcej uwagi w świadomym rozwijaniu nawyków żywieniowych: 

  • Zawsze myj ręce przed posiłkiem. 
  • Jedz o stałych porach, nie spiesz się. 
  • Dzień bez świeżych warzyw i owoców lub soku to dzień stracony. 
  • Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie. 
  • Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem. 
  • Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

A poniżej krótka fotorelacja :)

 

 

Drodzy Uczniowie,

czy wiecie czym jest NETYKIETA? W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który miał miejsce dnia 7 lutego 2023r. zapraszam wszystkich uczniów do oglądnięcia filmiku, z którego dowiecie się czym jest "netykieta" i jak z niej korzystać. Film CyberLekcje - Zasady nowoczesnej netykiety

 

Wasza Pani Pedagog