Drodzy Uczniowie,

czy wiecie czym jest NETYKIETA? W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który miał miejsce dnia 7 lutego 2023r. zapraszam wszystkich uczniów do oglądnięcia filmiku, z którego dowiecie się czym jest "netykieta" i jak z niej korzystać. Film CyberLekcje - Zasady nowoczesnej netykiety

 

Wasza Pani Pedagog 

 

Drodzy Rodzice, 

zachęcam do zapoznania się z materiałami dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci Waszych Dzieci. Często nie zdajemy sobie sprawy na co mogą natknąć się Nasze Pociechy surfując po sieci i jak powinniśmy zareagować w sytuacji kryzysowej. Szczególną uwagę należy zwrócić na zjawiska takie jak grooming, FOMO, patostreamy oraz cyberprzemoc. Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć w nazwę konkretnego zjawiska.

Grooming 

FOMO

Patostreamy

Cyberprzemoc

Wasz Pedagog Szkolny

Tuż przed feriami uczniowie klasy 7 poznawali na lekcjach geografii różne typy gleb występujące w Polsce. Na zajęciach dowiedzieli się, które gleby są najbardziej żyzne, a które mniej żyzne i tym samym wymagające zastosowania pewnych zabiegów wzmacniających ich żyzność, czyli najprościej rzecz ujmując zastosowania odpowiedniej ilości nawozów. Na podsumowanie lekcji zadaniem siódmoklasistów było wybranie sobie jednego z typów gleb i przedstawienie go w postaci jadalnego profilu glebowego. Każdy poziom profilu reprezentowany był przez wybrany, ulubiony, zdrowy produkt spożywczy. Gotowy profil glebowy został odpowiednio opisany, a następnie z wielkim zaangażowaniem skonsumowany. Prawda, że nauka nie musi być nudna?!

Fundacja Uniwersytetu Dzieci zaprasza uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w konkursie plastycznym na kartkę świąteczną z okazji Bożego Narodzenia. 

Technika jest dowolna - może to być rysunek, kolaż, wycinanka czy wyklejanka z plasteliny. Liczyć się będzie Wasza kreatywność! Oceniane będą pomysłowość, estetykę i staranność wykonania. 

Można wysłać tylko jedną pracę z całej klasy (nauczyciele mogą zgłosić do konkursu kilka klas, ale tylko jedną pracę z poszczególnej klasy).  

Współpraca przy tworzeniu tej jednej, wyjątkowej pracy plastycznej będzie okazją dla uczniów do integracji i ćwiczeniem komunikacji w grupie. 

Konkurs trwa od 14 do 29 listopada 2022 roku. Prace konkursowe zgłasza nauczyciel, wysyłając zdjęcie lub skan pracy (w formacie jpg) na e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Prosimy o załączenie do maila plików o nazwie: szkoła_klasa_nazwisko ucznia (np. SP20_Kraków_kl2_Anna_Nowak). 

Uwaga! Prosimy o zadbanie o jakość przesyłanych zdjęć prac konkursowych. Robiąc zdjęcie pracy, należy: 

- dobrze oświetlić pomieszczenie (najlepiej światło dzienne) 

- ustawić najlepszą jakość / największy rozmiar zdjęcia 

- dobrze wykadrować zdjęcie (obiekt fotografowany na środku) 

- unikać robienia zdjęć w pionie (kwadrat lub prostokąt w poziomie są najlepszymi opcjami) 

  

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 5 grudnia na naszej stronie internetowej oraz facebookowym profilu Uniwersytet Dzieci w Klasie. 

Zgoda na udział TUTAJ 

Regulamin konkursu TUTAJ 

 

Mamy nadzieję, że nasz konkurs plastyczny dla dzieci sprawi Wam dużo radości i wprowadzi w nastrój Bożego Narodzenia. Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace! 

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w tym artystycznym wyzwaniu! 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym w ramach profilaktyki związanej ze stresem. Wystarczy kliknąć w niebieski napis Jak radzić sobie ze stresem?