Wystartowała!

 

 

Wielka Liga Czytelników - ogólnopolski konkurs czytelniczy dla uczniów szkół podstawowych właśnie się rozpoczął. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem "Przygoda w krainie książek" i składa się z trzech etapów.

Etap 1 ZDOBYWANIE SPRAWNOŚCI CZYTELNICZYCH 15 listopada 2023 r. - 1 marca 2024 r. 

Uczniowie wypełniają formularze zgłoszeniowe, zakładają konta na platformie Wielkiej Ligi Czytelników i rozpoczynają czytanie książek, by zdobyć 5 sprawności czytelniczych. 

Aby zdobyć sprawność, muszą wypełnić szczegółowy test do wybranej przez siebie książki i zdobyć przynajmniej 80% możliwych do zdobycia punktów. 

Na zebranie 5 sprawności, a tym samym na przeczytanie 5 książek z listy i wypełnienie 5 testów, uczniowie mają czas aż do końca lutego 2024r. 

Testy udostępniają uczniom szkolni koordynatorzy konkursu - p. Agnieszka Martowicz i p. Łukasz Martowicz. 

Uczniowie rozwiązują testy w domu, mogą korzystać przy tym z książek i rozwiązywać test z pomocą rodziców. 

Testy sprawdzane są przez koordynatorów, a ich wyniki publikowane na platformie WLC. Każdy uczestnik, może na bieżąco sprawdzać swoje wyniki na koncie WLC. 

Uczniowie, którzy zdobyli minimalną liczbę 5 sprawności przechodzą do etapu drugiego.

Etap 2 PÓŁFINAŁ - 14 marca 2024 r. 

Uczniowie czytają wskazaną przez organizatorów książkę i rozwiązują przygotowany do niej test. Tym razem bez zaglądania do lektury i zupełnie samodzielnie. Na podstawie rozwiązanych testów tworzymy drużynę szkolną, która będzie nas reprezentować w finale ogólnopolskim konkursu. 

Lekturą półfinałową dla uczniów klas 1-3 jest w tym roku książka "Mania, dziewczyna inna niż wszystkie" Julity Grodek. 

Uczniowie klas 4-6 będą czytać "Dynastię Miziołków" Joanny Olech, a siódmo- i ósmoklasiści powieść "Obronić królową" Barbary Kosmowskiej. 

Aby wziąć udział w trzecim etapie konkursu, należy zdobyć jeden z trzech najwyższych wyników w szkolnej rywalizacji w ramach swojej kategorii wiekowej i osiągnąć poziom minimum 80% punktów.

Etap 3 FINAŁ OGÓLNOPOLSKI - 9 maja 2024 r. 

W finale ogólnopolskim drużyny szkolne z poszczególnych kategorii wiekowych rozwiązują test online i walczą o tytuł Mistrzów Polski. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie. Drużyny z naszej szkoły, które w zeszłym roku szkolnym uczestniczyły w konkursie, zdobyły tytuły Mistrzów Polski i Wicemistrzów Polski. 

Konkurs ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży i zachęcanie ich do rozwijania pasji czytelniczej.