28 marca w siedzibie Urzędu gminy odbyły się eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", w którym udział wzięły uczennice naszej szkoły: Wiktoria Bierut, Anna Dudek i Zuzanna Woźniak. Dziewczęta reprezentowały szkołę w starszej grupie (gimnazjalnej).

Eliminacje zakończyły się sukcesem. III miejsce w gminie zajęła Wiktoria Bierut, a II miejsce Anna Dudek i to właśnie ona wraz z laureatem I miejsca pojedzie reprezentować naszą gminę w powiecie.

Gratulujemy Wiktorii i Ani i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 

05.04.2018 (CZWARTEK) GODZ. 1700

WYWIADÓWKA

DLA KLAS

IV-VII PSP CHWAŁOWICE

II-III PG CHWAŁOWICE

 

 

W sobotę, 24 marca, w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się gminne zawody sportowe w mini siatkówce zespołów dziewcząt i chłopców. 

Dziewczęta pokonały rywalki w pięknych meczach i ostatecznie zwyciężyły cały turniej. Chłopcy pokazali zaciętą walkę, ale ulegli kolegom z Rzeczycy Długiej i uplasowali się na drugim miejscu w turnieju. 

Gratulujemy siatkarkom i siatkarzom i czekamy na dalsze sukcesy!

Pierwszy dzień wiosny uczniowie klas IV-VI spędzili, jak tradycja uczniowska nakazuje, poza murami szkoły. I chociaż znajdowali się pod czujnym okiem opiekunów: p. E. Kozłowskiej, p. A. Kuzdralińskiej-Dyl oraz ks. Mariana Bolesty, mogli odetchnąć pozalekcyjną swobodą, odwiedzając instytucje, które kulturę stawiają na pierwszym miejscu.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zachwyciło uczestników wystawą prac plastycznych znanego polskiego malarza – Tadeusza Makowskiego, o którego życiu i twórczości opowiedział p. Marek Wiatrowicz w czasie lekcji – Od pomysłu do gotowego dzieła, czyli jak powstaje obraz.

W kinie młodzi widzowie obejrzeli adaptację bestsellerowej powieści Każdego dnia Davida Levithana. I chociaż film przypadł do gustu raczej żeńskiej części publiczności, to i tak zyskał pozytywne recenzje pozostałych miłośników kina.

Można śmiało powiedzieć, że takie wagary wyszły wszystkim na dobre.

 

 

 

 

Z ogromnym zadowoleniem donosimy, że nasi recytatorzy, biorący udział w VII Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Najpiękniejsze strofy Polaka wszech czasów", odnieśli wielki sukces zdobywając kilka tytułów laureatów za piękne interpretacje poezji Jana Pawła II.

Konkurs prowadzony był w czterech kategoriach wiekowych, a naszą szkołę reprezentowało we wszystkich kategoriach łącznie aż jedenaścioro uczniów. Recytacje sześciorga z nich zajęły czołowe miejsca. 

W kategorii dzieci do lat 7 zwyciężyła uczennica klasy "O" - Hanna Martowicz.

W kategorii klas IV-VII:

I miejsce - Zofia Kozłowska,

II miejsce - Karolina Bartochowska,

wyróżnienie - Daria Wianecka.

W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:

II miejsce - Aleksandra Sowa,

III miejsce - Emilia Rybak.

Jesteśmy dumni zarówno z sukcesów dziewcząt, jak i z tego, jak godnie reprezentowali naszą szkołę pozostali uczestnicy konkursu. Wielkie gratulacje dla wszystkich jedenaściorga recytatorów.

Film stanowiący relację z wydarzenia i zawierający fragmenty wszystkich recytacji można obejrzeć na szkolnym kanale w serwisie YouTube.