8 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Tradycyjnie, wśród męskiej części społeczności szkolnej przeprowadzono plebiscyt na Super Dziewczynę klas I-III, a w klasach IV-VIII na Dziewczynę Roku 2023 w pięciu kategoriach tematycznych. 

W młodszych klasach wyróżniono Michalinę Polit i Olę Maślach, które otrzymały tytuły Super Dziewczyn. 
W starszych klasach tytuł MISS SPORTU przyznano najsprawniejsze sportsmence - Marcelinie Dyl. 

Tytuł MISS NAUKI dla najlepiej uczącej się dziewczyny otrzymała Hania Martowicz.

Tytułem MISS URODY wyróżniono Kornelię Szeligę, a tytułem MISS RADOŚCI - Wiktorię Kamińską.

Tytuł MISS ŻYCZLIWOŚCI otrzymały aż trzy kandydatki, które zebrały równą liczbę głosów - Natalia Hołody, Hania Martowicz i Wiktoria Kamińska. Wiktoria otrzymała dodatkowo tytuł Dziewczyny Roku 2023 za zebranie największej łącznej liczby głosów we wszystkich kategoriach plebiscytu. 

Wszystkim pozostałym dziewczętom przyznano tytuły "DZIEWCZYNA NAJLEPSZA W SWOIM RODZAJU". 

Dyplomy i kwiaty laureatkom wręczyli członkowie Rady SU, którzy podczas krótkiego apelu złożyli wszystkim kobietom szkoły serdeczne życzenia z okazji ich święta.

 

 


W środę, 1 lutego, uczniowie naszej szkoły spotkali się na apelu miesięcznym, podczas którego ważnym punktem było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Tematem konkursu zorganizowanego przez samorząd uczniowski z okazji Biało-czerwonego listopada była ważna postać z historii Polski. Uczniowie wszystkich klas mogli dowolnie wybrać bohatera swojej pracy i narysować go, namalować lub naszkicować w formacie A4 lub A3. 
Łącznie do konkursu zgłoszonych zostało 31 prac, z czego aż 20 przygotowali uczniowie klas I-III, starszaki z klas IV-VIII przygotowały 10 prac, a jeden rysunek zgłosiła uczennica oddziału przedszkolnego. 
Jury konkursowe miało trudne zadanie, bo prace naszych uczniów były naprawdę piękne i ciekawe. Z próbą ich ocenienia zmierzyły się panie: Marlena Lachowska - lokalna artystka-malarka i pracownica Gminnego Centrum Kultury w Chwałowicach oraz panie Magdalena Śpiewak, Katarzyna Kułaga i Agata Wąsikowska. Wszystkie jurorki oceniały zakodowane prace i przyznawały miejsca od I do III oraz wyróżnienia. Następnie ich oceny zostały przeliczone na punkty.  

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W kategorii młodszej- I miejsce zajął Wiktor Koczwara - uczeń klasy II za kolorowy plakat przedstawiający Mikołaja Kopernika.

II miejsce zajęła Maja Kata - trzecioklasistka, a III - Alicja Gąsiorowska - uczennica klasy I.

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Olga Wianecka, Aleksandra Maślach i Igor Brański.

W kategorii starszej: I miejsce zajęła Dominika Dyl - uczennica klasy szóstej za piękny ołówkowy portret Józefa Piłsudskiego. 

II miejsce zajęła Aleksandra Buława, a III - Filip Gabrysiak - obije również z klasy VI. 

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Daria Pędrak, Hanna Martowicz i Bartłomiej Buława.

Laureaci konkursu i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe - piękne materiały i przybory plastyczne, by mogli nadal rozwijać swoje talenty. Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony dyplomem uczestnictwa i słodkim co nieco. 

Gratulujemy wszystkim młodym artystom i życzymy im dalszych sukcesów, a pozostałych uczniów zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach organizowanych w szkole i poza nią.  

 

W naszym Szkolnym Programie Profilaktyczno-Wychowawczym listopad został ogłoszony miesiącem biało-czerwonym, bo to właśnie w tym miesiącu przypada najważniejsza patriotyczna rocznica - rocznica odzyskania przez Polskę upragnionej, a utraconej na tak długo niepodległości. 
Obchody biało - czerwonego listopada zainaugurowała akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbyła się 10 listopada, następnego dnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w oficjalnych uroczystościach w Chwałowicach i Radomyślu nad Sanem. 

Samorząd uczniowski naszej szkoły chce przedłużyć czas radosnego świętowania wolności, proponując następujące aktywności w listopadzie:

1. Konkurs plastyczny pod hasłem "Ważna postać z historii Polski" 

Prace konkursowe należy składać u wychowawców klas, którzy przekażą je członkom samorządu uczniowskiego. 
Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: 

I kategoria - klasy 0-3

II kategoria - klasy 4-8

Prosimy o wykonywanie prac dowolną techniką płaską na kartkach rozmiaru A4 i A3.

2. Dzień biało-czerwony 

28 listopada ogłaszamy Dniem biało-czerwonym, w trakcie którego nasze narodowe barwy obowiązują w stroju i dodatkach. Tego dnia rozegrany zostanie również quiz o Polsce, w którym udział będą mogli wziąć chętni uczniowie z klas III - VIII.

3. Kibicowanie to też postawa patriotyczna, dlatego pod koniec listopada zachęcamy do oglądania meczów rozgrywanych przez polską reprezentację w piłce nożnej podczas mistrzostw świata w Katarze, a zaraz  na początku grudnia do wzięcia udziału w Szkolnym Turnieju Piłki Halowej  - szczegóły już wkrótce.

 

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się w zaproponowane inicjatywy i wspólne świętowanie biało-czerwonego listopada :D


Samorząd Uczniowski