W poniedziałek, 15 maja, w szkole został przeprowadzony etap eliminacyjny Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Booktalking, czyli pięć minut o książce". Dwanaścioro uczniów naszej szkoły walczyło w dwóch kategoriach wiekowych o możliwość reprezentowania szkoły w powiecie. 

Uczestnicy tegorocznej edycji nie przygotowywali filmów, a przedstawiali swoje prezentacje na żywo, przed jury i publicznością. Przewodniczącą jury została pani dyrektor Wioletta Maślach, która wraz z panią Ewą Kozłowską i panią Anną Burdą wysłuchała wszystkich wystąpień i po naradzie ogłosiła werdykt. 

W kategorii młodszej (klasy I-IV) największe wrażenie wywarły Marcelina Dyl i Wiktoria Kamińska z klasy IV oraz Izabela Tworek z klasy I. 

W kategorii starszej (klasy V-VIII) najlepsze prezentacje należały do Viktorii Krekhovets i Hanny Martowicz z klasy V oraz Bartłomieja Molgi z klasy VI. 

Obecnie wybrani uczniowie przygotowują się do powiatowego etapu konkursu, szlifując swoje wystąpienia i dopracowując sposób ich przedstawienia. Konkurs już wkrótce, bo 31 maja. 
Nie ukrywamy, że nie tylko trzymamy kciuki za naszą drużynę, ale pokładamy w nich duże nadzieje na sukces.