5 maja w naszej szkole odbył się II Szkolny Drużynowy Konkurs Matematyczny.

         W szranki z Królową Nauk – Matematyką stanęło 25 uczniów klas IV – VIII podzielonych na pięć drużyn.

        Drużyny w trakcie zawodów miały wykonać cztery zadania. Pierwsze z nich sprawdzało indywidualne umiejętności arytmetyczne wszystkich zawodników, którzy musieli się zmierzyć z kolejnością wykonywania działań. Kolejne trzy zadania były już wykonywane wspólnie. Konkursowicze musieli się wykazać sprawnością rachunkową, kreatywnością przy rozwiązywaniu zadań tekstowych, bo przecież: „Ślimak postanowił zdobyć szczyt kwiatka i wspinał się po jego łodydze. Szedł godzinę pod górę, ale potem zmęczony na godzinę zasnął…” oraz znajomością podstawowych pojęć geometrycznych, które po wpisaniu do krzyżówki dawały końcowe hasło. Jak się okazuje, to, co najłatwiejsze może okazać się najtrudniejsze, bo nawet proste pojęcia mogą czasem umknąć z pamięci i brakuje wtedy cennych punktów, które mogą dać zwycięstwo.

         Wyniki drużyn były bardzo wyrównane. Zwycięska ekipa uzyskała 113 na 123 możliwych do zebrania punktów.

          Uczniowie świetnie się bawili, wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami matematycznymi i po raz kolejny mogli przekonać się osobiście, że przecież matematyka nie jest taka „straszna”.

          Do zobaczenia w przyszłym roku.

                                                 Królowa Nauk – Matematyka.