18 maja, w 103. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II, nasi uczniowie wzięli udział w XVI Diecezjalnych Spotkaniach Teatralnych Szkół im. Jana Pawła II "Młodzi aktorzy swojemu Patronowi". Tegoroczna odsłona tradycyjnego już konkursu organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej przebiegała pod hasłem "Jestem radosny, wy też bądźcie", będącym cytatem ze słów Jana Pawła II. 

Nasi młodzi aktorzy zaprezentowali przed jurorami sztukę stanowiącą kompilację skeczy inspirowanych występami Kabaretu "Potem", pod tytułem "Bajki dla niezbyt poważnych" i zachwycili jurorów, którzy zgodnie przyznali im pierwsze - zwycięskie miejsce. 

W konkursie udział wzięło siedem zespołów teatralnych ze szkół noszących imię Jana Pawła II w Diecezji Sandomierskiej. Były to szkoły podstawowe z Woli Rzeczyckiej, Stalowej Woli, Zabrnia, Grobli, Gościeradowa, Potoczka i Chwałowic. Wszystkie wystawione na scenie sztuki były świetnie przygotowane przez aktorów i opiekunów, żaden ze scenariuszy się nie powtórzył, a dzieci zachwycały talentem aktorskim, wokalnym oraz sportowym, prezentując w czasie spektakli najtrudniejsze akrobatyczne figury. Zachwyt budziły również dekoracje oraz dopracowane kostiumy.

Nasz zespół teatralny złożony z uczniów klas V i VI przygotowywał się przez ponad tydzień do konkursu, ćwicząc codziennie swoje role, co zaowocowało bardzo swobodną grą i ciekawymi kreacjami aktorskimi na scenie. Dominika Dyl, Maja Tworek, Hania Martowicz, Bartek Molga, Norbert Kamiński, Hubert Wojewoda, Filip Gabrysiak i Kevin Chciuk zaprezentowali na scenie trzy "Bajki dla niepoważnych", w których w żartobliwy sposób przedstawili losy Czerwonego Kapturka zjedzonego przez wilka, księcia, który miał już dość całowania żab i króla, któremu w trudnej misji pozbycia się smoka pomógł pewien wyjątkowy kmieć. 

Przedstawienie zaprezentowane przez naszych uczniów miało przede wszystkim bawić i przekonać publiczność, że w życiu nie warto być zbyt poważnym i należy często korzystać z okazji do przyjęcia dużej dawki zdrowego śmiechu.