Aktualności
- Details
- Written by Konrad Fietko
- Category: Aktualności
- Hits: 12
W dniu 19 września na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli odbyły się powiatowe indywidualne mistrzostwa w lekkiej atletyce dzieci i młodzieży szkolnej.
Naszą szkołę reprezentowało czternaścioro zawodników w różnych konkurencjach. Trójka naszych zawodników zajęła pierwsze miejsca, które ich uprawniają do startu w zawodach wojewódzkich.
Na 100m chłopców pierwsze miejsce zajął Kacper Rybak z czasem 12,92.
Na 300m chłopców pierwsze miejsce zajął Mikołaj Kozłowski z czasem 43,44.
Na 1000m chłopców również pierwsze miejsce zajął Jan Ścipień z czasem 3:10
Należy wyróżnić Marcelinę Dyl, która na 600m zajęła trzecie miejsce z wynikiem 2:10 oraz Antoninę Szkutnik też z trzecim miejscem w piłeczce palantowej z wynikiem 28,00 m.
Chłopcom życzymy dalszych sukcesów w zawodach wojewódzkich, które odbędą się również w Stalowej Woli w dniu 28 września.
- Details
- Written by Agnieszka Martowicz
- Category: Aktualności
- Hits: 225
Drodzy Rodzice! Kochani Uczniowie! Przyjaciele szkoły!
Nasza szkoła bierze udział w programie "Szkoły pełne talentów" organizowanym przez Lidl Polska.
Jeśli robicie Państwo zakupy w supermarketach LIDL, prosimy o zbieranie dla nas małych kuponów - TALENCIAKÓW.
TALENCIAKI można przynieść do szkoły i wrzucić do odpowiedniego pojemnika (w szatniach lub w sekretariacie szkoły) ALBO zarejestrować osobiście na stronie https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040006151 , wpisując numer TALENCIAKA RĘCZNIE lub skanując kod QR widoczny na kuponie.
Po zebraniu odpowiedniej liczby TALENCIAKÓW szkoła będzie mogła wybrać nagrodę z katalogu zaproponowanego przez LIDL. Wśród nagród znajdują się ciekawe pomoce dydaktyczne, sprzęt sportowy, wyposażenie szkoły i sal lekcyjnych.
Będziemy wdzięczni za każdy zebrany dla nas kupon!
- Details
- Written by Agnieszka Martowicz
- Category: Aktualności
- Hits: 93
Szanowni Państwo,
mając na uwadze usprawnienie procesu zgłaszania nieobecności dziecka na obiedzie, przygotowaliśmy dla Państwa specjalny formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest w dzienniku elektronicznym.
Jeśli korzystają Państwo z dziennika elektronicznego za pomocą przeglądarki w komputerze, link do formularza znajdą Państwo na stronie startowej dziennika w sekcji INFORMACJE podświetlającej się na zielono.
Jeśli korzystają Państwo z aplikacji Dzienniczek+ UONET, sekcję informacji znajdą Państwo po kliknięciu przycisku WIĘCEJ (trzy kropeczki) w prawym dolnym rogu aplikacji. W informacjach znajdą Państwo link do formularza.
W formularzu należy wpisać imię i nazwisko dziecka, daty nieobecności oraz swoje dane i kliknąć PRZEŚLIJ.
Od środy (6 września) będą Państwo mogli również zgłaszać nieobecności dzieci telefonicznie w godzinach 7.00-8.00.
Przypominamy, że nieobecność dziecka można zgłosić najpóźniej do godziny 8.00 w dniu nieobecności.
- Details
- Written by Łukasz Martowicz
- Category: Aktualności
- Hits: 81
Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy nietypowo, bo czwartego , a nie pierwszego, września. Po uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły udali się do Gminnego Centrum Kultury, w którym odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy piątej.
Po krótkim wprowadzeniu głos zabrała pani dyrektor Wioletta Maślach, mówiąc w krótkim przemówieniu o swoich planach i nadziejach na nadchodzące 10 miesięcy nauki i przedstawiając zmiany, jakie zaszły w budynku szkoły podczas wakacji. Pani dyrektor oficjalnie powitała w społeczności szkolnej nowych uczniów. Następnie rozpoczęła się część artystyczna.
Piątoklasiści w krótkiej scence pożegnali lato i wakacje. Podczas swojego występu przypomnieli także, że wszyscy (uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji) tworzymy atmosferę szkoły, która jest naszym drugim domem. I to od nas zależy, jak będzie ona wyglądała, jak będziemy się w niej czuli.
Po części artystycznej wykonane zostały tradycyjne już zdjęcia klasowe. Następnie uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swoich sal, by zapoznać się z organizacją roku szkolnego i nowym planem lekcyjnym.
Rozpoczynamy rok szkolny z nadzieją na wspaniałą współpracę, liczne sukcesy i świetną atmosferę w szkole.
- Details
- Written by Dorota Rostek
- Category: Aktualności
- Hits: 107
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Chwałowicach
informuje, że w dniach od 01.09.2023 do 08.09.2023 r.
będzie prowadzona rekrutacja do świetlicy szkolnej na rok 2023/2024
Dzieci przyjmowane są na podstawie karty zgłoszeń (do odbioru w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej- zakładka BIP Świetlica) składanej przez rodziców.
Dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły.
- Details
- Written by Agnieszka Martowicz
- Category: Aktualności
- Hits: 330
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej długoletniej nauczycielki - pani Lidii Szulc (Pawliny).
Pozostanie na zawsze w pamięci przyjaciół, uczniów i rodziców.
Msze święte w intencji zmarłej zostaną odprawione w kościele parafialnym w Chwałowicach - pierwsza z nich zostanie odprawiona w piątek 25 sierpnia o godzinie 18.00.
- Details
- Written by Agnieszka Martowicz
- Category: Aktualności
- Hits: 692
"Tempus fugit" mawiali Rzymianie, a my nie możemy im nie przyznać racji, bo ten rok szkolny minął nam wyjątkowo szybko. Czas jednak wcale nam nie uciekł, wykorzystaliśmy go w stu procentach na naukę, wychowanie, budowanie relacji oraz rozwijanie pasji i talentów. To był zdecydowanie bardzo aktywny, intensywny i ciekawy rok szkolny.
Tradycyjnie pierwszym punktem programu uroczystości zakończenia roku szkolnego była msza święta z udziałem pocztu sztandarowego. Po niej uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się w sali gimnastycznej.
Część oficjalną uroczystości poprowadziła pani dyrektor Wioletta Maślach. W krótkim przemówieniu podsumowała miniony rok szkolny, wyrażając zadowolenie z jego efektów. Następnie podziękowała uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za cały rok wytężonej pracy oraz przyjaciołom szkoły za współpracę, życzliwość i ofiarność.
Wśród wspomnianych przyjaciół szkoły znaleźli się: Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem - pan Jan Pyrkosz, Radna Powiatu Stalowowolskiego - pani Leokadia Gugała, księża - Tadeusz Kopacz i Jan Jasiewicz, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwałowicach, zarząd Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Chwałowicach, sponsorzy: Marta i Mateusz Kozłowscy, Agata i Damian Kamińscy, Anna i Andrzej Górniakowi oraz rodzice, a wśród nich Piotr Rybak, Piotr Ryba i Karol Dyl. Szczególne podziękowania pani dyrektor przekazała pani Katarzynie Polit, która w roku szkolnym 2022/2023 pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Rodziców i wykazywała się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i pracowitością. Wszyscy przyjaciele szkoły zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.
W kolejnej części uroczystości p. dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa z wyróżnieniem uczniom klas IV-VIII. W tym roku było ich aż dwadzieścioro czworo. Najwięcej wyróżnień otrzymali uczniowie klasy VI (10) oraz klasy IV (8).
Pamiątkowe statuetki przyznano uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w każdej klasie. Byli to: Wiktoria Kamińska, Hanna Martowicz, Hanna Dudek, Dominika Dyl, Filip Gabrysiak, Kacper Rybak, Kornelia Szeliga i Jan Kuśmierz. Tytuł "Primus Inter Pares" przypadł w tym roku czwartoklasistce - Wiktorii Kamińskiej. Statuetkami wyróżniono również Milenę Maj, Kornelię Szeligę i Miłosza Polita, którzy przez ostatnie lata pełnili wzorową służbę w poczcie sztandarowym naszej szkoły. Dyplom uznania za wzorową frekwencję odebrał natomiast Dawid Mauer, który w tym roku szkolnym nie opuścił żadnej godziny lekcyjnej.
Pani dyrektor nagrodziła również pamiątkowymi dyplomami uczniów, którzy są aktywni w szkole i poza nią, działając na rzecz lokalnej społeczności i rozwijając swoje pasje i zainteresowania na zajęciach dodatkowych. Wyróżniono w ten sposób 31 uczniów z klas I - VIII. Każdy z nich prócz dyplomu otrzymał również długopis z nazwą szkoły i hasłem "Uczeń na medal".
Pan Konrad Fietko wręczył dyplomy uczestnikom Szkolnego Klubu Sportowego, a pani dyrektor przekazała uczniom nagrody i wyróżnienia z konkursów na wysokim szczeblu, które zostały w ostatnim czasie przesłane do szkoły.
Hanna Martowicz i Filip Gabrysiak otrzymali dyplomy Mistrzów Polski w Konkursie Wielka Liga Czytelników, a ich młodsi koledzy - Izabela Tworek, Wiktoria Kozińska i Adrian Ziobrowski, dyplomy I Wicemistrzów Polski. Julia Czubacka z klasy I odebrała z rąk p. dyrektor nagrodę z konkursu plastycznego organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Stalowej Woli, a Filip Gabrysiak odebrał gratulacje Starosty Powiatowego za udział w plebiscycie dla uczniów "Najzdolniejsza młodzież Podkarpacia".
Kolejną częścią uroczystości było pożegnanie ósmoklasistów przygotowane przez klasę siódmą. Każdy absolwent otrzymał pamiątkowy medal i drobny upominek oraz usłyszał żartobliwy opis, z którego mógł dowiedzieć się, jak zostanie zapamiętany przez młodszych kolegów. Następnie ósmoklasiści odebrali z rąk pani dyrektor świadectwa i dyplomy ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe.
Na zakończenie przyszedł czas na przygotowaną przez absolwentów część artystyczną. W kilku krótkich skeczach ósmoklasiści opowiedzieli najśmieszniejsze historie z ich szkolnego życia, a następnie w pięknych słowach przemówienia pożegnali się ze szkołą. Nie zapomnieli o zasadzeniu pamiątkowego drzewa. Ostatnim punktem uroczystości było spotkanie z wychowawcami, podczas którego wręczone zostały pozostałe świadectwa, wyróżnienia i upominki.
Przed uczniami dwa miesiące odpoczynku. Serdecznie życzymy im, by był to aktywnie spędzony czas, pełen przygód, spotkań z przyjaciółmi i kreatywnych zabaw.
Bezpiecznych i pięknych wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu!
- Details
- Written by Agnieszka Dyl
- Category: Aktualności
- Hits: 385
W dniach 12-13 czerwca 2023 roku 44 uczniów klas IV – VIII uczestniczyło w dwudniowej wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Ojcowskiego Parku Narodowego oraz do stolicy Małopolski - Krakowa.
Eksplorację terenów Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego. Na początku obejrzeliśmy dwa filmy – pierwszy poświęcony tworzeniu doliny Prądnika od czasu górnej jury po czasy współczesne, drugi poświęcony Ojcowskiemu Parkowi Narodowemu. Następnie mogliśmy podziwiać ekspozycję przyrodniczą, m. in.: liczne eksponaty geologiczne i paleontologiczne, rekonstrukcję jaskini, makietę parku narodowego wraz z sąsiednimi terenami oraz dioramę ukazującą różne środowiska roślin i zwierząt. Pod opieką pani przewodnik, pokonując szlak Łokietka, dotarliśmy na szczyt Chełmowej Góry, a tam do Jaskini Łokietka, gdzie zwiedziliśmy wnętrze groty i wysłuchaliśmy informacji o legendarnym schronieniu króla Polski. Ostatnim punktem był ogromny twór skalny zwany Bramą Krakowską. Z tego miejsca wszyscy mogliśmy zobaczyć skałę Rękawicę znajdującą się u wejścia do Groty Ciemnej i wysłuchać pięknej legendy o ocaleniu miejscowej ludności broniącej się przed Tatarami. Po dość intensywnym wysiłku nastąpiła pora relaksu. Udaliśmy się do miejsca zakwaterowania. Po krótkim poobiednim odpoczynku przeszliśmy do zamku w Pieskowej Skale, a następnie mogliśmy poleniuchować na łące tuż obok Maczugi Herkulesa. Dzień zakończyliśmy wspólnym grillem oraz zabawami na świeżym powietrzu.
Poranek kolejnego dnia rozpoczął się dość wcześnie. Już o godzinie 9.00 jechaliśmy do Krakowa. U podnóża Wawelu czekała na nas pani przewodnik, która w bardzo profesjonalny sposób oprowadziła nas po najciekawszych i najpiękniejszych atrakcjach Krakowa, dodatkowo opowiadając niezwykłe historie o tym mieście. Będąc na Wawelu mogliśmy podziwiać wnętrze Katedry Wawelskiej m.in.: Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Kryptę Wieszczów, Kaplicę Zygmuntowską, a następnie podziwiać eksponaty zgromadzone w Muzeum Katedralnym. Mogliśmy zachwycić się przepięknym renesansowym dziedzińcem arkadowym Zamku Królewskiego, a nawet przejść krużgankami pierwszego piętra. Po opuszczeniu Wawelu, wszyscy skierowaliśmy się w stronę Smoczej Jamy. Kręte schody, prowadzące przez dawny szyb studni zamkowej, doprowadziły nas pod rzeźbę Smoka Wawelskiego. Stamtąd udaliśmy się poznawać kolejne atrakcje Krakowa: Planty, Barbakan, mury obronne, Teatr im. Juliusza Słowackiego. Przygoda w Krakowie zakończyła się na Rynku Głównym, gdzie jeszcze mogliśmy podziwiać ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim oraz dzieła znakomitych polskich malarzy w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku. Po dokonaniu zakupów w Sukiennicach wyruszyliśmy w drogę powrotną.
To był niezapomniany czas dla uczniów, którzy mogli nie tylko zobaczyć ważne i ciekawe miejsca w Polsce, ale przede wszystkim integrować się, budować właściwe relacje rówieśnicze i promować zdrowy styl życia wolny od nałogów i uzależnień.
Naszą wycieczkę zasiliły środki finansowe w wysokości 7278 złotych. Kwotę 3278 złotych otrzymaliśmy z Urzędu Gminy Radomyśl nad Sanem z Funduszu prof. Kuczmana, którego celem jest dofinansowanie wycieczek szkolnych mających w programie zwiedzanie Wawelu. Kwotę 4000 złotych uzyskaliśmy ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Radomyśl nad Sanem.
Za wszelką pomoc bardzo serdecznie dziękujemy.