Poniżej zamieszczamy po 20 tytułów książek obowiązujących do I etapu konkursu WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW
Do 22 grudnia uczniowie biorący udział w konkursie mają za zadanie zdobyć 5 SPRAWNOŚCI CZYTELNICZYCH za przeczytanie i rozwiązanie na poziomie 80% testów do wybranych 5 książek.
Testy dzieci wykonują w domu, korzystając z książki i pomocy rodziców.
Formularz testu dzieci mogą odebrać przed przystąpieniem do czytania utworu, by móc na bieżąco rozwiązywać test, czytając książkę.
LISTA KSIĄŻEK DLA KLAS 1-3
Bajki: „Śpiąca Królewna”, „Czerwony Kapturek”, „Paluszek”, „Kot w butach”, Charles Perrault, tł. Hanna Januszewska |
|
Wiersze: „Abecadło”, „Spóźniony słowik”, „W aeroplanie”, „Słoń Trąbalski”, Julian Tuwim |
|
Anaruk, chłopiec z Grenalndii, Czesław Centkiewicz |
|
Oto jest Kasia, Mira Jaworczakowa |
|
Detektyw Pozytywka, Grzegorz Kasdepke |
|
Asiunia, Joanna Papuzińska |
|
O psie, który jeździł koleją, Roman Pisarski |
|
Afryka Kazika”, Łukasz Wierzbicki |
|
Nasza mama czarodziejka, Joanna Papuzińska |
|
Kubuś Puchatek, Alan Alexander Milne, tł. Irena Tuwim |
|
Plastusiowy pamiętnik, Maria Kownacka |
|
Karolcia, Maria Krüger |
|
Dzieci z Bullerbyn, Astrid Lindgren, tł. Irena Szuch-Wyszomirska |
|
Kapelusz Pani Wrony, Danuta Parlak |
|
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), Justyna Bednarek |
|
Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą, Agnieszka Frączek |
|
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. T. 9. „Tajemnica szkoły, Martin Widmark, tł. Barbara Gawryluk |
|
Kto zamawiał koszmarną przygodę?, Grzegorz Kasdepke |
|
Doktor Dolittle i jego zwierzęta, Hugh Lofting, tł. Przemysław Piekarski |
|
Małe Licho i tajemnica Niebożątka, Marta Kisiel
|
LISTA KSIĄŻEK DO KLAS 4-6
1. B014 - Zosia z ulicy Kociej, Agnieszka Tyszka |
2. B015 - Mała księżniczka, Frances Hodgson Burnett, tł. Józef Birkenmajer |
3. B018 - Sposób na Alcybiadesa, Edmund Niziurski |
4. B021 - Księga dżungli, Rudyard Kipling, tł. J. Birkenmajer |
5. B023 - Dynastia Miziołków, Dynastia Miziołków |
6. B029 - Mikołajek, Jean-Jacques Sempé i René Goscinny, tł. Tola Markuszewicz i Elżbieta Staniszkis |
7. B032 - Za niebieskimi drzwiami, Marcin Szczygielski |
8. B037 - Opowieści z Narnii”. Cz. 3. „Podróż Wędrowca do Świtu, Clive Staples Lewis, tł. Andrzej Polkowski |
9. B041 - Ronja, córka zbójnika, Astrid Lindgren |
10. B044 - Momo, Michael Ende, tł. Teresa Jętkiewicz |
11. B048 - Magiczne drzewo”. T. 1. „Czerwone krzesło, Andrzej Maleszka |
12. B052 - Dziewczynka z szóstego księżyca, Moony Witcher, tł. Andrzej Szewczyk |
13. B053 - Czarownica piętro niżej, Marcin Szczygielski |
14. B059 - Akademia Pana Kleksa, Jan Brzechwa |
15. B060 - Chłopcy z Placu Broni, Ferenc Molnar, tł. J. Mortkowiczowa |
16. B070 - Magiczne drzewo. Olbrzym, Andrzej Maleszka |
17. B082 - Baśniobór, Brandon Mull, tł. Rafał Lisowski |
18. B084 - Kapelusz za 100 tysięcy, Adam Bahdaj |
19. B085 - Ania z Zielonego Wzgórza, Lucy Maud Montgomery, tł. Rozalia Bernsteinowa lub Dorota Kraśniewska |
20. B091 - Mazurscy w podróży. T. 1, Bunia kontra Fakir, Agnieszka Stelmaszyk |
LISTA KSIĄŻEK DLA KLAS 7-8
1. B003 - Kwiat kalafiora, Małgorzata Musierowicz |
2. C001 - Za minutę pierwsza miłość, Hanna Ożogowska |
3. C002 - Kłamczucha, Małgorzata Musierowicz |
4. C003 - Kwiat kalafiora, Małgorzata Musierowicz |
5. C007 - Księga strachów, Zbigniew Nienacki |
6. C009 - Władca Lewawu, Dorota Terakowska |
7. C010 - Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”. T. 1. „Złodziej pioruna, Rick Riordan, tł. Agnieszka Fulińska |
8. C011 - Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”. T. 2. „Morze potworów, Rick Riordan, tł. Agnieszka Fulińska |
9. C012 - Mały Książę, Antoine de Saint-Exupéry, tł. Jan Szwykowski |
10. C015 - Siódme wtajemniczenie, Edmund Niziurski |
11. C017 - Tomek w Gran Chaco, Alfred Szklarski |
12. C018 - Kroniki Archeo. Akta Gordona Archera, Agnieszka Stelmaszyk |
13. C021 - Cud chłopak, R. J. Palacio, tł. M. Olejniczak-Skarsgard |
14. C022 - Stowarzyszenie umarłych poetów, Nancy H. Kleinbaum, tł. Paweł Laskowicz |
15. C023 - Zwiadowcy”. Księga 1. „Ruiny Gorlanu, John Flanagan, tł. Stanisław Kroszczyński |
16. C024 - 68 pokojów, Marianne Malone |
17. C025 - Władca pierścieni – Wyprawa/Drużyna pierścienia, John Ronald Reuel Tolkien, tł. Maria Skibniewska |
18. C027 - Quo vadis, Henryk Sienkiewicz |
19. C031 - Weronika i zombie, Marcin Szczygielski |
20. C032 - Szeptane, Paweł Beręsewicz |