10 stycznia zakończyliśmy I etap Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego "Wielka Liga Czytelników". Do udziału zgłosiło się 27 zawodników z klas I - VII, ale ostatecznie w wyzwaniu czytelniczym udział wzięło trzynaścioro spośród nich. Każdy z uczestników konkursu miał za zadanie zdobyć 5 sprawności czytelniczych za przeczytanie 5 książek z listy konkursowej i uzyskanie minimum 80% możliwych do zdobycia punktów. Zadaniu temu podołało 10 uczestników - siedmioro uczniów klas 1-3 oraz troje uczniów klas 4-6.

W szkolnej kwalifikacji, mającej na celu wyłonienie drużyny, która będzie nas reprezentowała w powiatowym etapie konkursu udział wzięli:

Izabela Tworek, Wiktoria Kozińska, Szymon Ryba, Adrian Ziobrowski, Barbara Wolak i Emil Burda  (kategoria 1-3) - lektura: "Cukierku, Ty łobuzie!" Waldemara Cichonia

oraz Aleksandra Koziol, Hanna Martowicz i Filip Gabrysiak (kategoria 4-6) - lektura "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego.

Do powiatowego etapu Wielkiej Ligi Czytelniczej zakwalifikowało się łącznie pięcioro uczniów, którzy utworzą szkolne drużyny i będą rywalizować z innymi szkołami o tytuł Mistrza Powiatu Wielkiej Ligi Czytelników. Aby to osiągnąć nasi reprezentanci muszą przeczytać kolejne lektury i wypełnić drużynowo test na poziomie 90% poprawności. 

Drużyna młodsza: 

Izabela Tworek - Mistrzyni Szkoły Wielkiej Ligi Czytelników 

Wiktoria Kozińska - I Wicemistrzyni  Szkoły Wielkiej Ligi Czytelników 

Adrian Ziobrowski - II Wicemistrz  Szkoły Wielkiej Ligi Czytelników 

Drużyna starsza:

Hanna Martowicz - Mistrzyni Szkoły Wielkiej Ligi Czytelników 

Filip Gabrysiak - I Wicemistrz Szkoły Wielkiej Ligi Czytelników 

Jesteśmy pełni optymizmu przed powiatowymi zawodami. Mamy zdolnych i zmotywowanych zawodników, ciekawe książki do przeczytania i sporo czasu na uważne poznanie lektur. Dodatkowym atutem jest fakt, że w etapie eliminacyjnym nasi zawodnicy zdobywali o wiele więcej punktów niż wyznaczone regulaminem 80%. Niektórzy z uczestników, wykonując testy sprawnościowe i rozwiązując test kwalifikacyjny, nigdy nie otrzymali wyniku poniżej 90% poziomu poprawności. 
Wszystkim uczestnikom dotychczasowego etapu Wielkiej Ligi Czytelników serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Za naszych reprezentantów trzymamy mocno kciuki!