Minął kolejny miesiąc nauki, tym razem prowadzony pod hasłem „Kwiecień z książką”. W tym czasie uczniowie naszej szkoły często odwiedzali bibliotekę szkolną, wypożyczali książki, czytali na przerwach i w czasie zajęć oraz polecali kolegom ulubione utwory.
Z okazji Światowego Dnia Książki oraz Dnia Ziemi, które przypadały podczas minionego weekendu 22 i 23 kwietnia, spotkaliśmy się w piątek w sali gimnastycznej podczas krótkiego apelu podsumowującego. 

Pierwszoklasiści zaprezentowali społeczności szkolnej mały spektakl i skecz na temat ekologii. Zachęcali do dbałości o środowisko, segregacji odpadów i oszczędzania wody i energii. Z humorem i dystansem przedstawili ważny dla nas wszystkich temat, przy okazji prezentując swoje wielkie talenty aktorskie. Pierwszakom udało się nawet zachęcić do tańca całą szkolną społeczność. 

Spotkanie było również okazją do przeprowadzenia pasowania na czytelnika. Pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, obiecując,  że będą dbać o książki i chętnie je czytać. Otrzymali z tej okazji elektroniczne karty czytelnika do szkolnej biblioteki, książki do wspólnego czytania z rodzicami oraz zakładki. 

Podczas apelu dyplomami nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w marcu i kwietniu wykazali się dużą aktywnością czytelniczą. Otrzymali je Wiktoria Pasztaleniec i Adaś Molga z oddziału przedszkolnego, Maja Kata i Adrian Stawiarski z klasy trzeciej oraz piątoklasistka - Hania Martowicz. 

Dyplomy i gratulacje odebrali również uczniowie, którzy zajęli III miejsca w Gminnych Kwalifikacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, czwartoklasiści: Wiktoria Kamińska, Piotr Hajduk i Jan Niemczycki oraz szóstoklasiści: Dominika Dyl, Norbert Kamiński i Filip Gabrysiak. 

Podczas apelu zapowiedziano również hasło kolejnego miesiąca, które brzmi: „Maj z patronem szkoły” oraz związane z nim aktywności, wśród których znalazł się tradycyjnie konkurs poświęcony życiu i pontyfikatowi Świętego Jana Pawła II. 

Uczniowie klas I, II i oddziału przedszkolnego mają za zadanie przygotować pracę plastyczną, której tematem jest „Dzieciństwo Karola Wojtyły”. Starsi uczniowie (klasy III - VIII) wezmą udział w konkursie wiedzy o życiu naszego patrona.