Zajcia pozalekcyjne
Perfect Facebook Like Box Sidebar
Logowanie
lis
19
2016

Lekcja w kinie

Wpisany przez Agnieszka Kuzdraliska-Dyl Poprawiony (19 listopada 2016)
PDFDrukujEmail

Czy ogldajc film, zastanawiamy si jak zosta on zrealizowany? Ile osb i w jaki sposb tworzyo dzieo filmowe? Odpowiedzi na te pytania znaleli uczniowie szkoy podstawowej 18 listopada w kinie w Stalowej Woli podczas lekcji pt. Magia kina ? tajnik sztuki filmowej przygotowanej przez Centrum Edukacji Filmowej w Woominie.

Informacje w doskonay sposb zaprezentowaa p. Beata Cwaliska ? aktorka, dziennikarka i prezenterka TV. Uczniowie poznali m.in. najwaniejsze etapy realizacji dziea filmowego, kulisy tworzenia kultowych filmw wiatowego ekranu. Warsztaty wzbogaciy ciekawostki filmowe, dotyczce technik komputerowych, pracy scenarzystw, montaystw i dwikowcw.

Teraz uczniowie wiedz jak powstaway sceny do takich filmw jak: ycie Pi w reyserii Anga Lee, Pustkowie Smauga Petera Jacksona, czy Charlie i fabryka czekolady Tima Burtona.

Znakomite spotkanie zakoczy film pt. Tom i Huck - ekranizacja powieci Przygody Tomka Sawy?era Marka Twaina.