W piątek, 12 października słowo „ślubuję” wypowiedzieli uroczyście uczniowie klasy I, którzy przystąpili do ceremonii pasowania na ucznia.

Czworo pierwszoklasistów zaprezentowało społeczności szkolnej i zaproszonym gościom program artystyczny, w którym pokazało, jak wiele się już nauczyło. Zgromadzona publiczność z panią dyrektor Wiolettą Maślach i Wójtem Gminy Radomyśl nad Sanem – panem Janem Pyrkoszem na czele orzekła, że młodzi pretendenci do miana uczniów zasłużyli, by przyjąć ich do braci uczniowskiej.

Uroczystego pasowania dokonała Pani dyrektor, a następnie dzieci odebrały od wychowawczyni – pani Alicji Rybak pamiątkowe dyplomy. Ogromną radość sprawiło pierwszoklasistom udekorowanie ich złotymi medalami – prezentami od pana wójta.

Z całą pewnością pierwszaki zapamiętają na długo dzień swojego pasowania jako jeden z najradośniejszych dni spędzonych w szkole, dzień, który należał przede wszystkim do nich. Po ceremonii dzieci otrzymały prezenty od starszych kolegów z klasy II i od rodziców. Same podziękowały za pasowanie kwiatami wręczonymi pani dyrektor, panu wójtowi oraz wychowawczyni.