18 maja 2021 roku minęła 101. rocznica urodzin naszego Patrona - św. Jana Pawła II.

Karol Wojtyła urodził się w Wadowicach. Był bardzo zdolnym człowiekiem. Znał ponad 10 języków obcych. Z wielkim zapałem realizował swoje pasje - grał w piłkę nożną, jeździł na nartach, przemierzał górskie szlaki, występował w teatrze oraz pisał poezję.

Uczniowie naszej szkoły, wzorem Patrona, również rozwijają swoje zainteresowania, czego dowodem są ich sukcesy.

W tym roku szkolnym rocznica urodzin wielkiego Polaka była okazją do zaprezentowania możliwości plastycznych oraz wzbogacenia wiedzy o Ojcu Świętym.

Do V Szkolnego Konkursu Wiedzy o Świętym Janie Pawle II cz. Znam mojego Patrona przystąpiło 30 uczniów. Rywalizowali oni w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie „0” - II wykonywali pracę plastyczną na temat: Modlitwa do św. Jana Pawła II , a uczniowie klas III - V oraz klas VI - VIII wypełniali test wiedzy na temat życia Karola Wojtyły oraz pontyfikatu Jana Pawła II.

Poniżej prezentujemy wyniki.

Konkurs plastyczny

I miejsce:

Alicja Gąsiorowska (klasa „0”)

Aleksandra Maślach (klasa I)

Szymon Ryba (klasa I)

II miejsce:

Tobiasz Czech (klasa II)

Filip Ziobrowski (klasa „0”)

Sebastian Dyl (klasa „0”)

III miejsce:

Cezary Rybak (klasa II)

Marcelina Dyl (klasa II)

Wyróżnienia:

Antonina Szkutnik (klasa II), Gabriela Polit (klasa II), Lena Rudy (klasa II), Wiktoria Kamińska (klasa II), Emil Burda (klasa I), Piotr Hajduk (klasa II), Franciszek Wolak (klasa „0”) , Michał Sowa (klasa II), Wiktoria Kozińska (klasa „0”), Lena Bąk (klasa „0”).

Konkurs wiedzy dla klas III - V

I miejsce - Mikołaj Sałek

II miejsce - Dawid Mauer

III miejsce - Aleksandra Kozioł

Konkurs wiedzy dla klas VI - VIII

I miejsce (ex aequo) - Oliwia Smolarek, Kornelia Szeliga

II miejsce - Zofia Kozłowska

III miejsce - Bartłomiej Kaczmarzyk

Gratulujemy wszystkim uczniom, przede wszystkim tym nagrodzonym.