Niezmiernie miło nam poinformować, że znamy już wyniki Konkursu Recytatorskiego Online  "Piękno krajobrazu ojczystej ziemi". 
W konkursie wzięli udział uczniowie z trzech szkół noszących imię Jana Pawła II - Publicznej Szkoły Podstawowej w Pysznicy, Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Rzeczyckiej i naszej szkoły. Rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych, a ich zadaniem było przesłanie filmu z nagraniem prezentacji recytatorskiej. 
Najmłodsi uczniowie recytowali wybrane przez siebie utwory, uczestnicy z II i III kategorii oprócz wybranego wiersza, musieli nauczyć się także utworu wskazanego przez organizatorów. Dla kategorii II był to wiersz "Krajobraz polski" Mieczysława Brauna, najstarsi mierzyli się z wierszem Kazimierza Wierzyńskiego "Kapelusz biorę pod pachę".

Jury konkursu stanowiły studentki III roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie - Magdalena Sildatk i Maria Kozłowska. Jurorki - weteranki konkursów recytatorskich i młode aktorki, poszukiwały w przesłanych zgłoszeniach przede wszystkim świeżości i naturalności, ale brały także pod uwagę tempo mówienia, wymowę, interpretację i szereg innych czynników. Jak informują, dyskusje nad werdyktem były bardzo burzliwe, ale zakończyły się ustaleniem następujących wyników:

W kategorii I (uczniowie klas 0-3)

I miejsce - Marcelina Dyl - PSP Chwałowice

II miejsce - Aleksandra Maślach - PSP Chwałowice

III miejsce - Karolina Hapke - PSP Pysznica

 

W kategorii II (uczniowie klas 4-6)

I miejsce - Antonina Haliniak - PSP Pysznica

II miejsce - Dorota Tutak - PSP Pysznica

 

W kategorii III (uczniowie klas 7,8)

I miejsce - Natalia Krakowska - PSP Pysznica

II miejsce - Ewelina Garbacz - PSP Wola Rzeczycka

III miejsce - Hubert Wolak - PSP Chwałowice


Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymują wyróżnienia. 

 

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Podziękowania kierujemy nie tylko do nich, ale też do ich opiekunek, które w trudnym czasie zdalnej nauki, na dwa tygodnie przed zakończeniem roku zechciały podjąć współpracę i wesprzeć uczniów w przygotowaniach do konkursu. 

Mamy nadzieję, że ten nietypowy konkurs wejdzie na stałe do kalendarza naszych szkolnych wydarzeń. Już teraz serdecznie zapraszamy na jego przyszłoroczną edycję.