15 września niemal na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto nietypowe, ale niezwykle istotne, ponieważ poświęcone dziecięcej kreatywności. Historia Vashti napisana przez Petera Reynoldsa co roku inspiruje tysiące nauczycieli z całego świata do zorganizowania w swoich szkołach Dnia Kropki.

W tym roku na mapie placówek biorących udział w wydarzeniu znalazła się i nasza szkoła. Vashti mogła swoim przykładem pokazać naszym uczniom, że warto w siebie uwierzyć i dostrzec w sobie ogromne pokłady kreatywności i pomysłów, nauczyć się, że z niewielkiej kropki, każdy jest w stanie wyczarować dzieło sztuki. To właśnie pobudzanie dzieci do kreatywności jest głównym celem tego międzynarodowego wydarzenia, w którym co roku biorą udział tysiące uczniów z wielu krajów świata. Polska jet jednym z państw, które najliczniej uczestniczy w projektach związanych z obchodami International Dot Day. 

 

Aktywności związane z Dniem Kropki czekały na uczniów w każdym wieku. Dzięki zaangażowaniu dzieci powstała Galeria Kropki, drzewo talentów, wykropkowane obrazki i zabawy z rozszerzoną rzeczywistością. 

Szkolny Dzień Kropki był prawdziwym świętem kreatywności.