31 maja oraz 1 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pn. „Wolontariat dla misji”, które miały miejsce w Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym oraz w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Program spotkań był bardzo bogaty i wzbudzający zainteresowanie wszystkich uczestników. Nasi uczniowie mogli poznać założenia działalności Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, którego priorytetowymi zadaniami są budowa kościoła lokalnego w Afryce oraz promowanie posługi misyjnej osób świeckich.

Warsztaty prowadzone przez misjonarzy kombonianów pokazały jak można bezgranicznie poświęcić się pracy na rzecz najbiedniejszych z odległych państw Afryki czy Azji. O swojej posłudze misyjnej opowiadali o. Marcin Zieliński ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, o. Paweł Opioła od Misjonarzy Kombonianów, o. Juan Carlos Araya, o. Luca Bovio - sekretarz krajowy Misji Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia, p. Ewa Maziarz – misjonarka świecka oraz inni młodzi misjonarze.

Warsztaty miały nie tylko wymiar edukacyjny. Były okazją do integracji z uczniami ze szkół: w Komorowie, Hucie Komorowskiej, Woli Rusinowskiej oraz Raniżowie.
Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy mogli podziwiać piękno Starego Miasta w Warszawie.


Bardzo dziękujemy ks. Danielowi Korycińskiemu za udział w warsztatach będących przygotowaniem do pracy w wolontariacie na rzecz misji. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć finansowo budowę szkoły w Zambii.