Klasy I-III
1. A023 - „Cudaczek Wyśmiewaczek”, Julia Duszyńska | |
2. A029 - „Detektyw Pozytywka”, Grzegorz Kasdepke | |
3. A030 - „Dziwne zwierzęta”, Lotta Olsson, tł. Agnieszka Stróżyk | |
4. A031 - „Asiunia”, Joanna Papuzińska | |
5. A037 - „Pan Kuleczka. Skrzydła”, Wojciech Widłak | |
6. A038 - „Afryka Kazika”, Łukasz Wierzbicki | |
7. A055 - „Kotolotki”, Ursula K. Le Gunin, tł. Agnieszka Wierucka | |
8. A057 - „Gdzie jesteś, Cukierku?”, Waldemar Cichoń | |
9. A066 - „Kapelusz Pani Wrony”, Danuta Parlak | |
10. A067 - „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, Justyna Bednarek | |
11. A072 - „Drzewo do samego nieba”, Maria Terlikowska | |
12. A077 - „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. T. 9. „Tajemnica szkoły”, Martin Widmark, Helena Willis, tł. Barbara Gawryluk | |
13. A080 - „Sposób na Elfa”, Marcin Pałasz | |
14. A084 - „Popraw się, Cukierku!”, Waldemar Cichoń | |
15. A087 - „Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie!”, Waldemar Cichoń | |
16. A091 - „Małe Licho i tajemnica Niebożątka”, Marta Kisiel | |
17. A092 - „Niezłe ziółko”, Barbara Kosmowska | |
18. A094 - „Marcel i czas”, Emilia Backer | |
19. A095 - „Smopsy”, Justyna Bednarek | |
20. A096 - „Tarmosia”, Tomasz Samojlik |
Klasy 4-6
1. B008 - „Nela na Wyspie Rajskich Ptaków”, Nela Mała Reporterka | |
2. B014 - „Zosia z ulicy Kociej”, Agnieszka Tyszka | |
3. B018 - „Sposób na Alcybiadesa”, Edmund Niziurski | |
4. B032 - „Za niebieskimi drzwiami”, Marcin Szczygielski | |
5. B033 - „Matylda”, Roald Dahl, tł. Mariusz Arno Jaworowski | |
6. B037 - „Opowieści z Narnii”. Cz. 3. „Podróż Wędrowca do Świtu”, Clive Staples Lewis, tł. Andrzej Polkowski | |
7. B041 - „Ronja, córka zbójnika”, Astrid Lindgren | |
8. B044 - „Momo”, Michael Ende, tł. Teresa Jętkiewicz | |
9. B048 - „Magiczne drzewo”. T. 1. „Czerwone krzesło”, Andrzej Maleszka | |
10. B052 - „Dziewczynka z szóstego księżyca”, Moony Witcher, tł. Andrzej Szewczyk | |
11. B053 - „Czarownica piętro niżej”, Marcin Szczygielski | |
12. B059 - „Akademia Pana Kleksa", Jan Brzechwa | |
13. B080 - „Pięcioro dzieci i Coś”, Edith Nesbit | |
14. B082 - „Baśniobór”, Brandon Mull | |
15. B084 - „Kapelusz za 100 tysięcy”, Adam Bahdaj | |
16. B085 - „Ania z Zielonego Wzgórza”, Lucy Maud Montgomery, tł. Rozalia Bernsteinowa lub Dorota Kraśniewska | |
17. B087 - „Pan Samochodzik i Templariusze”, Zbigniew Nienacki | |
18. B093 - „Małe Licho i babskie sprawki”, Marta Kisiel | |
19. B094 - „Tajemnica domu w Bielinach”, Katarzyna Berenika Miszczuk | |
20. B095 - „Skandal w stolicy nudy”, Paweł Beręsewicz |
Klasy 7-8
1. C006 - „Wnuczka do orzechów”, Małgorzata Musierowicz | |
2. C009 - „Władca Lewawu”, Dorota Terakowska | |
3. C010 - „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”. T. 1. „Złodziej pioruna”, Rick Riordan, tł. Agnieszka Fulińska | |
4. C011 - „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”. T. 2. „Morze potworów”, Rick Riordan, tł. Agnieszka Fulińska | |
5. C012 - „Mały Książę”, Antoine de Saint-Exupéry, tł. Jan Szwykowski | |
6. C013 - „Wyspa Złoczyńców”, Zbigniew Nienacki | |
7. C014 - „Tajemnica deszczowej nocy”, Krzysztof Petek | |
8. C019 - „M jak dżeM”, Agnieszka Tyszka | |
9. C020 - „Adelo, zrozum mnie!”, Edmund Niziurski | |
10. C021a - „Cud chłopak” lub „Cudowny chłopak”, R. J. Palacio, tł. M. Olejniczak-Skarsgard | |
11. C022 - „Stowarzyszenie umarłych poetów”, Nancy H. Kleinbaum, tł. Paweł Laskowicz | |
12. C023 - „Zwiadowcy”. Księga 1. „Ruiny Gorlanu”, John Flanagan, tł. Stanisław Kroszczyński | |
13. C025 - „Władca pierścieni – Wyprawa/Drużyna pierścienia”, John Ronald Reuel Tolkien, tł. Maria Skibniewska | |
14. C026 - „Przygody Sherlocka Holmesa”, Artur Conan Doyle, tł. Irena Doleżał-Nowicka | |
15. C029 - „Szkoła Dyrektora Dreamera”, Justyna Balcewicz | |
16. C031 - „Weronika i zombie”, Marcin Szczygielski | |
17. C032 - „Szeptane”, Paweł Beręsewicz | |
18. C034 - „Chuligania”, Katarzyna Ryrych | |
19. C035 - „Stan splątania”, Roksana Jędrzejewska-Wróbel | |
20. C036 - „Panna Foch”, Barbara Kosmowska |