Zachęcam do zapoznania się z publikacją Ośrodka Rozwoju Edukacji na temat wpływu gier komputerowych na dzieci i młodzież. Publikacja znajduje się pod linkiem Dzieci w świecie gier

Na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji zajdziecie Państwo materiały do wykorzystania podczas swoich lekcji wychowawczych. Zachęcam do lektury.

 

Link do strony ORE Zdrowie psychiczne dzieci i mlodzieży

Dnia 5 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty na temat zdrowia psychicznego. 

Zapraszamy na krótki film z wydarzenia pod linkiem Zdrowie psychiczne

W dniu 8 listopada przeprowadzona została w naszej szkole ponownie akcja Śniadanie Daje Moc, która to stanowi element pracy wychowawczo-profilaktycznej szkoły, w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie. Uczniowie wszystkich klas przynieśli w tym dniu do szkoły zdrowe produkty, z których przygotowali przepyszny zdrowy posiłek. 

Zapraszamy do oglądnięcia relacji z akcji.

 

W dniu 21 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Krajobrazu, który rozpoczął szkolną akcję Tydzień Krajobrazu. Nauczyciele oraz uczniowie skorzystali z pięknej pogody i wybrali się na klasowe spacery. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji. Porozmawiajcie w klasie na temat krajobrazu, wyjaśnijcie sobie co to jest krajobraz i jak wygląda ten nam najbliższy, ten który nas otacza. Czy możemy go zmienić? Czy mamy w ogóle na to wpływ? W ramach akcji porozmawiajcie również o ekologii, która odgrywa istotną rolę w krajobrazie.

Czekamy na piękne zdjęcia :)