W naszym Szkolnym Programie Profilaktyczno-Wychowawczym listopad został ogłoszony miesiącem biało-czerwonym, bo to właśnie w tym miesiącu przypada najważniejsza patriotyczna rocznica - rocznica odzyskania przez Polskę upragnionej, a utraconej na tak długo niepodległości. 
Obchody biało - czerwonego listopada zainaugurowała akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbyła się 10 listopada, następnego dnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w oficjalnych uroczystościach w Chwałowicach i Radomyślu nad Sanem. 

Samorząd uczniowski naszej szkoły chce przedłużyć czas radosnego świętowania wolności, proponując następujące aktywności w listopadzie:

1. Konkurs plastyczny pod hasłem "Ważna postać z historii Polski" 

Prace konkursowe należy składać u wychowawców klas, którzy przekażą je członkom samorządu uczniowskiego. 
Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: 

I kategoria - klasy 0-3

II kategoria - klasy 4-8

Prosimy o wykonywanie prac dowolną techniką płaską na kartkach rozmiaru A4 i A3.

2. Dzień biało-czerwony 

28 listopada ogłaszamy Dniem biało-czerwonym, w trakcie którego nasze narodowe barwy obowiązują w stroju i dodatkach. Tego dnia rozegrany zostanie również quiz o Polsce, w którym udział będą mogli wziąć chętni uczniowie z klas III - VIII.

3. Kibicowanie to też postawa patriotyczna, dlatego pod koniec listopada zachęcamy do oglądania meczów rozgrywanych przez polską reprezentację w piłce nożnej podczas mistrzostw świata w Katarze, a zaraz  na początku grudnia do wzięcia udziału w Szkolnym Turnieju Piłki Halowej  - szczegóły już wkrótce.

 

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się w zaproponowane inicjatywy i wspólne świętowanie biało-czerwonego listopada :D


Samorząd Uczniowski

 

 

Po dwutygodniowej kampanii wyborczej rozstrzygnęliśmy rywalizację o stanowisko przewodniczącego szkoły.

W tym roku kampanię wyborczą prowadziło 6 uczniów: Lena Tys, Hanna Martowicz i Viktoriia Krekhovets i z klasy piątej, Filip Gabrysiak z klasy szóstej, siódmoklasista - Kacper Rybak oraz ósmoklasistka - Kornelia Szeliga. Kandydaci stworzyli plakaty wyborcze, na których skrótowo opisali swoje pomysły na zmiany w szkole, a później prowadzili rozmowy z uczniami w celu przekonania wyborców do oddania głosu właśnie na nich. Tegoroczna kampania była bardzo intensywna. Niektórzy z kandydatów zgromadzili wokół siebie grupy aktywnych działaczy, którzy w imieniu kandydatów intensywnie namawiali do głosowania swoich kolegów i koleżanki z innych klas.  
Kandydaci na przewodniczących zgodnie stwierdzili, że priorytetem dla nowej Rady SU będzie reaktywowanie działalności Spółdzielni Uczniowskiej PAUZA oraz prowadzonego przez nią sklepiku. Ponadto proponowali wieczory filmowe i dyskusyjne kluby filmowe, przerwy na świeżym powietrzu, konkursy tematyczne, dyskoteki, świętowanie świąt nietypowych, reaktywowanie uczniowskiego serwera Minecraft i weekendy bez nauki. Wszystkie swoje pomysły przedstawili osobiście społeczności uczniowskiej podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wówczas każdy z uczniów szkoły mógł posłuchać i zdecydować, komu chce oddać swój głos. 

Głosowanie odbyło się jak zwykle z poszanowaniem wszelkich zasad demokratycznych wyborów. Komisję wyborczą stanowili uczniowie klasy szóstej niebędący jednocześnie kandydatami w wyborach. Każdy z uprawnionych do głosowania musiał najpierw złożyć swój podpis na liście, żeby móc otrzymać kartę do głosowania. Następnie oddawał swój głos w wyznaczonym do tego miejscu i wrzucał kartę do zabezpieczonej urny wyborczej. Komisja wyborcza po przeprowadzonym głosowaniu, stanęła przed zadaniem policzenia głosów. 

Wydano 109 kart do głosowania. Głosów ważnych oddano 108 (1 głos nieważny z powodu zaznaczenia X przy nazwisku więcej niż jednego kandydata). 

Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

Stanowisko przewodniczącego szkoły decyzją społeczności szkolnej będzie pełnił KACPER RYBAK,  króry zdobył 41 ze 109 oddanych głosów  (38%).

 Zastępcą przewodniczącego do spraw kontaktów z nauczycielami została KORNELIA SZELIGA.

Zastępcą przewodniczącego do spraw organizacji pracy samorządu  (uroczystości i konkursów) została HANNA MARTOWICZ.

Funkcję sekretarza do spraw kontaktów z uczniami obejmuje VIKTORIIA KREKHOVETS.

Funkcję sekretarza do spraw promocji działań obejmuje LENA TYS.

Funkcję sekretarza do spraw mediów obejmuje FILIP GABRYSIAK.

Serdecznie gratulujemy wszystkim kandydatom. Dziękujemy za zaangażowanie w kampanię wyborczą i życzymy owocnej współpracy w Radzie Samorządu Uczniowskiego. 

Niech ten rok szkolny będzie rokiem pozytywnych zmian w naszej szkole, zmian zaprojektowanych i przeprowadzonych oddolnie - przez uczniów i dla uczniów. 

 

 

30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta z wszystkich klas przygotowały dla swoich kolegów wiele niespodzianek oraz przeprowadziły w szkole plebiscyt na Super Chłopaka.

W klasach I-III dziewczęta wybierały jednego SUPER CHŁOPAKA 2022, którym, po zaciętej walce, został Filip Ziobrowski z klasy pierwszej. 

W klasach 4-8 dziewczyny przyznawały tytuły w pięciu kategoriach plebiscytu. 

Szkolnym Mądralą został Filip Gabrysiak z klasy szóstej, utrzymując tym samym tytuł z zeszłego roku. Filip w swojej kategorii całkowicie zdeklasował rywali i był zdecydowanym liderem rankingu. 

Tytuł szkolnego Gagatka ponownie otrzymał Hubert Wojewoda z klasy szóstej, ale musi się mieć na baczności. Rośnie mu spora konkurencja i nie wiadomo, czy Hubertowi uda się ten tytuł obronić za rok. 

W kategorii Dżentelmen głosy rozkładały się bardzo proporcjonalnie, ale ostatecznie tytuł przypadł ubiegłorocznemu zwycięzcy - Wiktorowi Bęcowi z klasy ósmej. 

Nie od dziś wiadomo, że nasza szkoła sportem stoi, dlatego w tej kategorii dziewczęta były zmuszone przyznać aż dwa medale. Granatowy medal i drugie miejsce w plebiscycie na Sportowca zdobył Igor Bęc z klasy piątej, a złoty medal ponownie przypadł Norbertowi Kamińskiemu z klasy szóstej. 

Tytuł szkolnego Przystojniaka również okazał się niełatwy do rozstrzygnięcia, walka toczyła się do samego końca, ale ostatecznie o włos i o głos zwyciężył Jan Ścipień z klasy siódmej. 
Serdecznie gratulujemy wszystkim wygranym. 


Tegoroczne święto chłopców obchodziliśmy pod hasłem Kolorowy Dzień Chłopaka. Każda z klas wybrała kolor, w którym w tym dniu wystąpiła. Największą popularnością cieszył się kolor niebieski, który wybrały klasy I, III, IV, VI i VIII. Siódmoklasiści pokazali się w kolorze czerwonym, podobnie jak ich najmłodsi koledzy z zerówki. Kolor zielony królował w klasie drugiej, a żółty w klasie piątej. 

30 września spędziliśmy miło i wesoło dzięki inicjatywie samorządu uczniowskiego, który wymyślił i przeprowadził wszystkie aktywności zorganizowane z okazji Dnia Chłopaka. 

Przewodniczący: IGOR PELC

Zastępczyni Przewodniczącego: ANNA WOJEWODA

Skarbniczka: HANNA MARTOWICZ