Print
Category: Biblioteka
Hits: 304

Miło nam donieść, że nasza szkoła otrzymała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 fundusze na zakup nowości wydawniczych, wyposażenia i promocję czytelnictwa. Razem z wkładem własnym, zapewnionym przez Gminę Radomyśl nad Sanem, kwota wsparcia wyniosła 5000zł. 
Za przyznaną dotację szkolna biblioteka zakupiła ponad 200 nowych książek przeznaczonych do wypożyczenia i na nagrody w konkursach czytelniczych planowanych w obecnym roku szkolnym. Ponadto wzbogaciła się o nowe regały ekspozycyjne, sztalugi, tablice korkowe oraz tablicę ścienną do tworzenia gazetek. W wyposażeniu biblioteki pojawił się też czytnik e-booków, który dzięki możliwości zmiany rozmiaru czcionki ma wspomóc szczególnie uczniów z problemami ze wzrokiem.

Wśród zakupionych nowości wydawniczych znajdują się książki z serii "Czytam sobie" przeznaczone dla dzieci najmłodszych, rozpoczynających przygodę z czytaniem, popularne książki detektywistyczne dla dzieci - chętnie wypożyczane przez uczniów klas I-III, powieści dziecięce i młodzieżowe o tematyce obyczajowej, kryminalnej, przygodowej i fantastycznej dla uczniów klas IV-VIII.  Wzbogacony został również katalog lektur dostępnych w bibliotece szkolnej. 

Jesteśmy przekonani, że nowe książki szybko znajdą chętnych na nie czytelników, a nowe wyposażenie pomoże nam promować czytelnictwo wśród uczniów z jeszcze większą niż dotychczas mocą. 

Zakupione nowości wydawnicze oraz organizowane w szkole wydarzenia czytelnicze będziemy regularnie promować na stronie szkoły oraz szkolnym profilu FB, jak również na profilu naszej biblioteki w mediach społecznościowych. Zachęcamy do śledzenia FACEBOOK oraz INSTAGRAM