Zajcia pozalekcyjne
Perfect Facebook Like Box Sidebar
Logowanie
maj
29
2017

Warsztaty edukacyjne " Od uprawy do potrawy" w TESCO

Wpisany przez Renata Saek Poprawiony (31 maja 2017)
PDFDrukujEmail

22 maja dzieci z "zerwki" i klasy I uczestniczyy w warsztatach edukacyjnych " Od uprawy do potrawy"w TESCO w Stalowej Woli. Podczas bardzo ciekawych zaj poszerzay swoj wiedz na temat zdrowego odywiania si. Uczyy si czyta etykiety i symbole na produktach spoywczych oraz daty przydatnoci do spoycia. Rozwizyway zagadki i amigwki, poznaway nieznane owoce,warzywa i bakalie. Oczywicie mogy prbowa nowych smakw, gdy degustacja bya jednym z elementw zaj. Najciekawsz atrakcj byo samodzielne komponowanie wasnego smaku jogurtu owocowego z owocw i jogurtu naturalnego. Pycha! Wszystkim smakowao takie zdrowe drugie niadanko. Na koniec dzieci uoyy Piramid Zdrowego ywienia i Aktywnoci Fizycznej. Otrzymay bardzo atrakcyjne upominki zoone z samych zdrowych przeksek oraz pakiet materiaw edukacyjnych do szkoy. Podzikoway grzecznie za pobyt i prawie wszystkie zadeklaroway czste odwiedzanie TESCO oraz kupowanie zdrowych przeksek. Chci s, a na rodzicw liczymy, e w tym pomog. Dzikujemy.

Jak wiadomo wiedzy i zabawy nigdy za wiele, wic po zajciach w TESCO dzieci pojechay do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli, gdzie otrzymay kolejn porcj wiedzy. Tym razem bya to wiedza na temat komunikowania si ludzi, poczona z wystaw interaktywn " Pocz si". W czasie warsztatw dzieci poznaway histori i sposoby komunikowania si ludzi, widziay jak rozchodz si i zmieniaj fale dwikowe, poznay flagi wykorzystywane na okrtach, mogy pisa wiadomoci alfabetem Morse'a, wysyay do siebie wiadomoci na linach z domku do domku, poznaway techniki wykorzystywane w podsuchach itp. Podsumowaniem zaj byo wykonanie prac plastycznych na temat historii komunikacji. Dzieci aktywnie uczestniczyy w zajciach i dobrze si bawiy.

Po krtkim posiku wrciy do Chwaowic.