Zajcia pozalekcyjne
Perfect Facebook Like Box Sidebar
Logowanie
mar
02
2017

II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Armii Krajowej

Wpisany przez Agnieszka Martowicz Poprawiony (02 marca 2017)
PDFDrukujEmail

Historia II wojny wiatowej jest tematem, ktry ywo interesuje uczniw, ale niestety w programie gimnazjalnym nie ma na ni miejsca. Tym bardziej wic cieszymy si z sukcesu Wiktorii Bierut i Aleksandry Adamczyk, ktre debiutujc w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Armii Krajowej organizowanym przez Zesp Szk Spoecznych nr 1, zdobyy tytu wicemistrza.

Konkurs, w ktrym uczestniczyy gimnazjalistki obejmuje tematyk materia wykraczajcy poza podstaw programow nauczania historii w gimnazjum. W duej mierze dotyczy historii regionalnej - dziejw struktur Armii Krajowej w regionie stalowowolskim. Jest to konkurs druynowy, w ktrym oprcz wiedzy liczy si rwnie dobra wsppraca.

W tegorocznej, trzeciej edycji konkursu udzia wzio siedem druyn ze szk powiatu stalowowolskiego, miedzy innymi ze Stalowej Woli, Jastkowic, Turbii oraz Radomyla. Pasjonaci historii wykazali si ogromn wiedz, ktr dodatkowo mogli poszerzy dziki wykadowi i prezentacji czonkw grupy rekonstrukcyjnej i przedstawicieli Fundacji "Przywrmy Pamie" - Adamowi Walczakowi i Witoldowi Adamskiemu.

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej wygrali uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 ze Stalowej Woli, zwyciajc o wos z naszymi reprezentantkami. Rnica punktw midzy I a II miejscem wyniosa bowiem zaledwie jeden punkt. Trzecie miejsce zajli uczniowie z Radomyla nad Sanem.

Dziewcztom gratulujemy i yczymy dalszych sukcesw!