Zajcia pozalekcyjne
Perfect Facebook Like Box Sidebar
Logowanie
lis
15
2016

Wpisany przez Agnieszka Martowicz Poprawiony (15 listopada 2016)
PDFDrukujEmail

"Wspczesne czasy nie sprzyjaj refleksji nad przeszoci. Zagubieni w szarej rzeczywistoci rzadko spogldamy za siebie i nie dostrzegamy potrzeby roztrzsania minionych wydarze. Dotyczy to gwnie modego pokolenia, ktre do lokalnych, czy nawet rodzinnych tradycji podchodzi coraz czciej z obojtnoci" - tak pisali w swojej ksice "Gmina Radomyl" ich autorzy - Stanisaw Myszka i Adam Pankowski. Dzi okazuje si, e istnieje spora grupa modziey, do ktrej nale rwnie uczennice naszej szkoy, zajmujcej si ywo histori naszego regionu.
W ramach przygotowania do Gminnego Konkursu Historycznego uczennice klasy VI Publicznej Szkoy Podstawowej oraz I i II klasy Publicznego Gimnazjum wnikliwie przestudioway histori Radomyla oraz pozostaych wsi wchodzcych w skad gminy. Poznay wiele faktw dotyczcych wanych wydarze historycznych, w ktrych udzia brali mieszkacy naszej gminy. Wiedz, ktr zdobyy miay okazj pochwali si podczas wypeniania zada konkursowych w ramach szkolnego etapu historycznych zmaga.

W piciu szkoach naszej gminy z tym samym testem i o tej samej porze mierzyli si modzi historycy, ktrzy w ramach treci ponadprogramowych zapoznali si wnikliwie z publikacj dotyczc historii gminy Radomyl. Wyniki pierwszego etapu bd wkrtce znane i wwczas dowiemy si, kto spord uczniw gminnych szk wemie udzia w finaowym starciu.
Prosimy o trzymanie kciukw za nasze uczennice: Gabriel Sajd, Juli Smolarek, Emili Rybak, Aleksandr Adamczyk, Wiktori Bierut i Ann Dudek.