Zajcia pozalekcyjne
Perfect Facebook Like Box Sidebar
Logowanie
lis
11
2016

Wpisany przez Agnieszka Martowicz Poprawiony (12 listopada 2016)
PDFDrukujEmail

"Z trudu i znoju Polska powstanie"

11 listopada poczet sztandarowy naszej szkoy pod opiek p. dyrektor Wioletty Malach, p. Anny Ziobrowskiej i p.Agnieszki Martowicz bra udzia w gminnych uroczystociach z okazji Narodowego wita Niepodlegoci.

Gminne obchody rocznicy odzyskania niepodlegoci rozpoczy si na placu Zespou Szk w Radomylu nad Sanem, gdzie zoono kwiaty i zapalono znicze pod tablic upamitniajc wymarsz radomyskiego oddziau Zwizku Strzeleckiego do walki o honor i wolno. Nastpnie poczty sztandarowe szk, harcerzy, k owieckich i stray poarnej, a take wszyscy zgromadzeni na placu wyruszyli przy dwikach werbli w pochd do kocioa parafialnego w Radomylu, gdzie odbya si msza wita w intencji ojczyzny. Opraw muzyczn mszy zapewnia radomyska orkiestra dta a cz artystyczn przygotowali uczniowie Zespou Szk w Radomylu nad Sanem.

Gminne uroczystoci zakoczyy si na Maym Rynku, gdzie odpiewano hymn narodowy, a delegacje zoyy kwiaty i zapaliy znicze pod pomnikiem "Polegym i zaginionym w czasie wojny wiatowej 1914-1920".

Wicej zdj w GALERII