Zajcia pozalekcyjne
Perfect Facebook Like Box Sidebar
Logowanie
pa
16
2013

Wpisany przez Administrator Poprawiony (28 października 2013)
PDFDrukujEmail

?Jestecie szczliwcami, e moecie chodzi do Szkoy Jana Pawa II?

Takimi sowami o. Sebastian Maecki powita na Jasnej Grze uczestnikw XIII Pielgrzymki Rodziny Szk Jana Pawa II, wrd ktrych znaleli si rwnie uczniowie klas gimnazjalnych Zespou Szk w Chwaowicach. Spotkanie to miao szczeglny wymiar w zwizku ze zbliajc si kanonizacj b. Jana Pawa II, jak rwnie dlatego, i Rodzina Szk im. Jana Pawa II obchodzi w tym roku 15-lecie istnienia. Ponadto podczas odprawionej na Jasnej Grze Mszy witej nastpio przekazanie relikwii krwi naszego Patrona Rodzinie Szk.


W tegorocznej pielgrzymce udzia wzio cznie 17,5 tysica osb z 1200 szk noszcych imi bogosawionego papiea. Obecno tak wielu szk jest wiadectwem, e nauczanie naszego Patrona i wartoci, jakimi si w yciu kierowa s drogowskazem, za ktrym poda modzie.

Podczas uroczystej Mszy witej, odprawionej pod przewodnictwem Duszpasterza Rodziny Szk im. Jana Pawa II, Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika i Wikariusza Biskupiego, ks. Jana Kabziskiego, na waach wok szczytu ustawio si 398 pocztw sztandarowych. Uczestnicy wysuchali skierowanych do nich sw w skupieniu, odpiewali hymn Rodzin Szk Jana Pawla II i wypowiedzieli Akt Zawierzenia Matce Boej Krlowej Polski.

Uczestniczcy w pielgrzymce uczniowie, przywieli z Jasnej Gry przesanie, by Jan Pawe II pozosta dla nas wzorem, jak trzeba y, aby osign wito, ktr on osign.