Jedną z przyczyn założenia spółdzielni uczniowskiej była chęć posiadania w szkole sklepiku, którą wyrażali niemal wszyscy uczniowie. W oczekiwaniu na przygotowanie odpowiedniego miejsca postanowiliśmy podjąć pierwsze próby i otworzyć sklepik w tymczasowej lokalizacji. 

Szkolny sklepik oferuje zdrowe przekąski w przystępnych cenach. Na półkach znaleźć można musy owocowe, bezcukrowe przekąski, wafle ryżowe, kukurydziane i zbożowe, ciasteczka orkiszowe i oczywiście naturalne wody oraz stuprocentowe soki owocowe. 

Obsługę sklepiku stanowią członkowie Spółdzielni Uczniowskiej Pauza. Każdego dnia inny dwuosobowy skład pracuje nad obsługa młodych klientów. 

Ku naszemu zaskoczeniu okazuje się, że zdrowe przekąski znikają z półek w rekordowym czasie. Trudno powiedzieć, czy to kwestia radości z posiadania wymarzonego sklepiku, czy po prostu zdrowe nawyki żywieniowe uczniów naszej szkoły, która w tym roku walczy o tytuł szkoły promującej zdrowie. 

Sklepik szkolny czynny jest codziennie do 18 czerwca włącznie, podczas przerw lekcyjnych w godzinach 9:05 - 12:10. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!