W ostatni dzień lutego uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników. Dwie drużyny zmierzyły się z niezwykle szczegółowymi testami ze znajomości konkursowych lektur. Ich zmagania zakończyły się sukcesem - obie drużyny zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu - VI Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników.

W Mistrzostwach Powiatowych Izabela Tworek, Wiktoria Kozińska i Adrian Ziobrowski poznawali książkę Emilii Becker „Marcel i czas”, a drużyna reprezentująca klasy 4-6 w składzie: Hanna Martowicz i Filip Gabrysiak, czytała utwór Pawła Beręsewicza pt. „Skandal w stolicy nudy”. Obie lektury okazały się niezwykle ciekawe, ale test konkursowy wymagał biegłej znajomości bardzo szczegółowych informacji dotyczących fabuły książek. Twórcy testów pytali nie tylko o imiona bohaterów czy ich cechy charakteru, ale o kolory, kształty, nazwy ulic, przedmioty, daty i inne detale. Każdy z testów liczył 150 szczegółowych pytań, na rozwiązanie których uczestnicy mieli 90 minut. Nasze drużyny były jednak na to świetnie przygotowane, już po 50 minutach zakończyły rozwiązywanie zadań. 

6 marca Koordynator Powiatowy WLC przekazał nam oficjalne wyniki Mistrzostw Powiatowych, z których wynika, że nasi uczniowie zdobyli po 166 na 170 możliwych do zdobycia punktów, rozwiązując testy na poziomie 98% poprawności. Tym samym obie drużyny już 28 marca zmierzą się z testem finałowym na poziomie zawodów wojewódzkich. 

Jeśli uda im się osiągnąć poziom 90% poprawności, zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego. Mocno trzymamy za to kciuki.

Tym razem młodsi uczniowie czytają uroczą historię fantastyczną Justyny Bednarek pt. „Smopsy”, a starsi książkę Katarzyny Bereniki Miszczuk przepełnioną słowiańskimi wierzeniami, zatytułowaną „Tajemnica domu w Bielinach”.