Promowanie czytelnictwa to wspólny cel naszej szkoły i publicznej biblioteki, dlatego już od lat staramy się nawiązywać współpracę w zakresie akcji czytelniczych. W tym roku szkolnym Biblioteki Publiczne Gminy Radomyśl nad Sanem prowadzą projekt "Podróże po literaturze", do którego zaprosiły dzieci w wieku od 10 do 13 lat. W ramach projektu uczniowie naszej szkoły z klas od III do VI brali udział we wspólnym czytaniu książki "Afryka Kazika" Łukasza Wierzbickiego, wykonywali mapy z podróży inspirowane książką, uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem Dominikiem Wieczorkiewiczem, autorem książki "Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię", w której opisywał swoją niezwykłą podróż oraz wyruszyły na wycieczkę śladem polskich pisarzy. 

W zaplanowanej w ramach projektu wycieczce wzięło udział 115 dzieci z terenu naszej gminy - uczniów pięciu szkół podstawowych. Celem podróży był Nałęczów - uzdrowiskowa miejscowość oddalona od nas zaledwie o 100 km, ale jakże urokliwa i, jak się okazało, wciąż nieodkryta. Podczas  wycieczki dzieci zwiedziły Muzeum Bolesława Prusa oraz Chatę Żeromskiego w Nałęczowie, gdzie poznawały barwne życie pisarzy przełomu XIX i XX. Odwiedziły również Park Zdrojowy i zjadły pyszny obiad w Karczmie Nałęczowskiej. Dzień spędziły bardzo intensywnie i aktywnie - na licznikach krokomierzy zanotowały kilkanaście tysięcy kroków. Pogoda w Nałęczowie dopisała, cały dzień był bardzo słoneczny, co sprawiło, że wspomnienia dzieci z wycieczki są równie ciepłe i radosne. 
Dziękujemy serdecznie Bibliotece Publicznej w Chwałowicach za zaproszenie do projektu i współpracę przy nim.