21 marca w naszej szkole przebiegał pod znakiem nowoczesności. Szkoła uczestniczyła bowiem w akcji Dzień Nowych Technologii w Edukacji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

W ramach działań zaplanowanych na ten dzień uczniowie uczestniczyli w zajęciach z programowania komputerowego z grą ScottieGo! oraz Ozobotami, wielkim interaktywnym teście wiedzy dla klas I - III i IV-VIII, zabawach z tablicą multimedialną oraz grze terenowej z Qr kodami i wycieczce do pobliskich zakładów produkcyjnych w poszukiwaniu nowoczesnych technologii w służbie przemysłu. Nauczyciele natomiast szkolili się w ramach wykorzystania TIK na swoich zajęciach. 

W szerokiej gamie aktywności z okazji Dnia Nowych Technologii w Edukacji udział wzięło łącznie około 100 uczniów, którzy z tej wyjątkowej okazji mogli w szkole swobodnie korzystać z telefonów i tabletów. 

Ten rodzaj spędzania pierwszego dnia wiosny zdecydowanie przypadł dzieciom do gustu, łącząc naukę i zabawę oraz nowe technologie. Z pewnością będziemy chcieli to kiedyś powtórzyć.

Nasz pomysł na program Dnia Nowych Technologii w Edukacji bierze teraz udział w ministerialnym konkursie. Wszyscy trzymamy kciuki za sukces.