W naprawdę niezwykłej lekcji WF-u mieli okazję wziąć udział nasi uczniowie 20 września. Zajęcia zorganizowane w hali sportowej Zespołu Szkół w Radomyślu nad Sanem poprowadziła sama Anita Włodarczyk - wielokrotna mistrzyni lekkoatletyczna, złota medalistka igrzysk olimpijskich i trzykrotna mistrzyni świata w rzucie młotem. 

Ponad sześćdziesięcioro naszych uczniów, reprezentujących niemal wszystkie oddziały klasowe, otrzymało koszulki z autografem Mistrzyni, które uprawniały ich do wzięcia udziału w zajęciach sportowych prowadzonych przez lekkoatletkę. 
Z pewnością ta lekcja WF-u zostanie w pamięci dzieci na długo. Była ona bowiem okazją nie tylko do uruchomienia sportowych emocji i ducha rywalizacji, ale spotkania jednej ze sportowych idolek na żywo i zadania jej kilku pytań. Pani Anita chętnie odpowiadała na pytania dzieci, mówiła o swoich sukcesach i wspaniałych uczuciach związanych z odbieraniem medali, biciem kolejnych rekordów, ale też o ciężkiej pracy sportowca, o treningach, wytrwałości i sile ducha, bez którego trudno byłoby prowadzić sportową karierę i sięgać po najwyższe nagrody na świecie. 

Spotkanie z Anitą Włodarczyk było jednym z pięciu, które medalistka prowadziła z dzieciakami w województwach południowo - wschodniej Polski. Zaproszenie, jakie przyjęła od Wójta Gminy Jana Pyrkosza dało okazję do silnego promowania aktywności sportowej i kultury fizycznej wśród młodzieży naszej gminy. Uczniowie mogli przekonać się, że każdy z nich dzięki swojej pracy i pasji do sportu może sięgnąć szczytu. 

Pamiątką po tym spotkaniu będą miejmy nadzieję nie tylko bidony i koszulki z autografem medalistki, ale również wspaniałe wspomnienia i wiele lekkoatletycznych sukcesów uczniów w tym roku szkolnym i w przyszłości.