Nie pierwszego, a trzeciego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym oraz akademią przygotowaną przez uczniów klasy szóstej i siódmej specjalnie na tę okazję. 

Pierwszego dnia szkoły w murach placówki powitała wszystkich pani dyrektor Wioletta Maślach, mówiąc w krótkim przemówieniu o swoich planach i nadziejach na nadchodzące 10 miesięcy nauki i przedstawiając zmiany, jakie zaszły w budynku szkoły przez okres wakacji. Pani dyrektor oficjalnie przedstawiła i powitała w społeczności szkolnej nowych uczniów, z których przybycia wszyscy się cieszymy, a następnie zaprosiła na część artystyczną. Szóstoklasiści z pomocą starszych kolegów pokazali zebranym, co ich czeka w nowym roku szkolnym, jakie zadania przyniosą kolejne miesiące i jakie wspomnienia zostawią nam po sobie. Po krótkiej części artystycznej wykonane zostały tradycyjne już zdjęcia klasowe, po nich uczniowie udali się wraz z wychowawcami do sal, by zapoznać się z organizacją roku szkolnego i nowym planem lekcyjnym. 

Pamiętając, że nowy rok szkolny to nowe możliwości, mamy nadzieję na wspaniałą współpracę, liczne sukcesy i świetną atmosferę w szkole przez cały rozpoczęty rok szkolny.