Uczniowie klasy szóstej podczas lekcji historii korzystali ze wspaniałej pogody, uczestnicząc w grze terenowej, stanowiącej przygotowanie do zbliżającego się sprawdzianu. Tematem gry była historia Polski i świata po II wojnie światowej, a w szczególności czasy PRL. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami o różnorodnym stopniu trudności, w których musieli wykazać się wiedzą, ale i szybkim logicznym myśleniem, by w jak najkrótszym czasie odnaleźć kolejne, ukryte w szkole i jej otoczeniu zadania i wskazówki. 

Gra terenowa to świetna alternatywa dla standardowych lekcji powtórzeniowych. Uczniowie bardzo chętnie angażują się w rozwiązywanie zadań, wyszukiwanie informacji, współpracują, by osiągnąć cel - ukończyć grę i zdobyć nagrodę, którą tym razem stanowiły słodkości zamknięte w zabezpieczonym kłódką na szyfr słoiku. Świetna zabawa i emocje wywołane grą pozwalają uczniom, w niezauważalny dla nich sposób, uczyć się przez działanie, co, jak dowodzą badania, jest najskuteczniejszym sposobem przyswajania wiedzy.