To niebywałe, z jaką ochotą uczniowie przychodzą do naszej szkoły. Okazuje się, że szczególnie chętnie spędzają w niej noce. 

Wieczorem, 11 maja, uczniowie klas IV -VI szkoły podstawowej zjawili się pod drzwiami szkoły, by wziąć udział w pierwszej NOCY W SZKOLE. Dzieci były bardzo podekscytowane perspektywą spędzenia nocy poza domem, w tak bliskim im miejscu, a zarazem tak nieznanym po zmierzchu, jak szkoła. 

Ponad trzydzieściorgiem dzieci opiekowały się panie: Agnieszka Dyl, Agnieszka Martowicz i Ewa Kozłowska, przygotowując dla uczestników wiele atrakcji i sprawiając, że ta noc była rzeczywiście niezapomniana. 
W programie niecodziennego wydarzenia znalazły się gry i zabawy sportowe, minidyskoteka, seans kinowy, szaleństwo gier planszowych i gra terenowa. Oprócz wielu atrakcji na uczestników czekały też obowiązki. Uczniowie pełnili dyżury przy przygotowaniu posiłków, sprzątaniu po nich, dostosowywali sale lekcyjne na potrzeby noclegowe oraz dokładnie je sprzątali zanim opuścili szkołę. 

Spędzenie nocy w szkole okazało się nie tylko świetną zabawą, było również okazją do współpracy i współzawodnictwa, sprawdzenia swojej samodzielności i odpowiedzialności oraz nauczenia się kilku nowych umiejętności. Dla niektórych była to pierwsza noc poza domem i konieczność zmierzenia się z zupełnie nową sytuacją. 

Uśmiechy uczestników udowadniają, że NOC W SZKOLE odniosła sukces i jej kolejna edycja będzie cieszyła się równie dużą popularnością.