Piątek, 27 kwietnia obchodziliśmy uroczyście, świętując kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. W organizację obchodów włączyło się wielu uczniów, dlatego też program artystyczny tego dnia był wyjątkowo bogaty. Akademię przybliżającą zawiłości historii przygotowali uczniowie klasy czwartej i piątej, wspierani przez śpiewające gimnazjalistki. Młodsze dzieci, z klasy pierwszej i drugiej opowiedziały natomiast o symbolach narodowych i dziecięcym patriotyzmie. Ponadto uczniowie pięknie zaśpiewali radosną piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem". Całość uroczystości dopełnił taniec, "Biały Mazur", w wykonaniu gimnazjalistek - tancerek najstarszej grupy Sanowiślaczków. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Wioletta Maślach, która zaprosiła na scenę przedszkolaków. Najmłodsi zaprezentowali recytację wiersza Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka".