Uczniowie klasy II gimnazjum wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Martowicz i p. Konradem Fietko w mroźny poniedziałek, 26 lutego, odwiedzili Stalową Wolę, by tam spędzić ciekawie dzień. Plan wycieczki przewidywał emocje filmowe, sportowe i towarzyskie. 

Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w kinie "Ballada", gdzie gimnazjaliści obejrzeli film "Cudowny chłopak" w reżyserii Stephena Chbosky'ego. Film ten jest ekranizacją powieści R.J. Palacio "Cud chłopak" i opowiada historię chłopca, który wyróżnia się z tłumu poprzez wyjątkową chorobę, z jaką się urodził. Opowieść porusza problemy odmienności oraz braku akceptacji i tolerancji w środowisku szkolnym. Pouczająca i niezwykle wzruszająca historia Auggiego wycisnęła niejedną łzę podczas projekcji filmu. 

Po tych emocjach gimnazjaliści udali się na miejskie lodowisko, gdzie przez godzinę ćwiczyli jazdę na łyżwach w towarzystwie swoich opiekunów. Nawet niska temperatura, spadająca poniżej -10 stopni, nie zniechęciła uczniów do aktywności.

Nagrodą za wytrwałość była wizyta w pobliskiej pizzerii "Fiori", skąd posileni i w dobrych humorach gimnazjaliści wyruszyli w podróż do domu.