Papież Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Zamościu w 1999r. powiedział:
Kiedy wędruję po polskiej ziemi [...] i kontempluję piękno tej ojczystej ziemi, uprzytamniam sobie szczególny wymiar zbawczej misji Syna Bożego. Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek.. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku. A wszystko świadczy o miłości Stwórcy [...]"

Podążając za słowami naszego świętego Patrona, zachęcamy do kontemplowania piękna krajobrazu ojczystej ziemi poprzez udział w konkursie recytatorskim, który adresowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych noszących imię świętego Jana Pawła II oraz oddziałów przedszkolnych działających przy tych szkołach. 
W czasie zdalnej nauki zdecydowaliśmy się na formułę konkursu online, w którym zadaniem konkursowym jest przygotowanie nagrań prezentacji recytatorskich. Wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminie, który zamieszczamy poniżej. 
 
 

 

 REGULAMIN KONKURSU