Uczniowie klasy czwartej na lekcjach języka polskiego i historii uczestniczą w ogólnopolskim projekcie nauczycielskim "Zaproś mnie na swoją lekcję", w ramach którego już dwukrotnie brali udział w lekcjach z gośćmi. Pierwszym zaproszonym gościem była nasza absolwentka Maria Kozłowska, która obecnie jest studentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Zajęcia z Marysią stanowiły podsumowanie cyklu lekcji o teatrze. Podczas spotkania uczniowie nie tylko dowiedzieli się, co trzeba zrobić, by móc studiować aktorstwo i jak wyglądają zajęcia w szkole teatralnej, ale także mieli okazję posłuchać, dlaczego warto walczyć o swoje marzenia i jak być odważnym. 


Drugim gościem na lekcji języka polskiego była Pani Alicja Podstolec, która przeprowadziła z uczniami zajęcia dotyczące alternatywnych sposobów komunikacji, prezentując postawy języka migowego. Uczniowie przypomnieli sobie migowy alfabet, który poznali na lekcjach z panią Renatą Majewską - Sałek w klasie trzeciej i poznali podstawowe zwroty grzecznościowe oraz formuły powitania i pożegnania. Pani Alicja Podstolec jest nauczycielką języka polskiego z Tarnowskich Gór, oprócz pracy w szkole, prowadzi także kursy języka migowego. Możliwość udziału w tak ciekawej inicjatywie jak projekt "Zaproś mnie na swoja lekcję" to niewątpliwie ogromna zaleta zdalnej edukacji. Kilometry odległości uniemożliwiałyby takie spotkania w tradycyjnej szkole, dzięki internetowi przeszkoda ta zupełnie znika. Na czwartoklasistów czeka już kolejny gość, który tym razem opowie im o astronomii. Do końca roku szkolnego jeszcze kilka tygodni, może i one przyniosą ciekawe spotkania.