Pierwszy dzień wiosny uczniowie klas IV-VI spędzili, jak tradycja uczniowska nakazuje, poza murami szkoły. I chociaż znajdowali się pod czujnym okiem opiekunów: p. E. Kozłowskiej, p. A. Kuzdralińskiej-Dyl oraz ks. Mariana Bolesty, mogli odetchnąć pozalekcyjną swobodą, odwiedzając instytucje, które kulturę stawiają na pierwszym miejscu.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zachwyciło uczestników wystawą prac plastycznych znanego polskiego malarza – Tadeusza Makowskiego, o którego życiu i twórczości opowiedział p. Marek Wiatrowicz w czasie lekcji – Od pomysłu do gotowego dzieła, czyli jak powstaje obraz.

W kinie młodzi widzowie obejrzeli adaptację bestsellerowej powieści Każdego dnia Davida Levithana. I chociaż film przypadł do gustu raczej żeńskiej części publiczności, to i tak zyskał pozytywne recenzje pozostałych miłośników kina.

Można śmiało powiedzieć, że takie wagary wyszły wszystkim na dobre.