Dnia 17 października w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość. Tym wydarzeniem było pasowanie na przedszkolaka oraz ucznia klasy pierwszej, które jest niezwykle ważnym przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale również ich rodziców.

Na scenie jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki, prezentując wiersze, piosenki oraz taniec. Następnie, po występie artystycznym oraz uroczystym pasowaniu przedszkolaków, przyszła kolej na pierwszoklasistów. Pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Doskonałym występem uczniowie udowodnili, że są gotowi do sumiennej nauki i pracy w szkole. Po części artystycznej klasa pierwsza złożyła uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor Wioletta Maślach wraz z Panem Wójtem Janem Pyrkoszem oraz Panią Inspektor do spraw Oświaty - Joanną Dudzińską dokonali aktu pasowania na ucznia.

 Pierwszoklasistom oraz najmłodszym przedszkolakom, które rozpoczęły swoją przygodę z edukacją, życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy, niech każdy dzień będzie dla was okazją do poznawania otaczającego was świata i odkrywania jego piękna.

         

 

 

20 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Krajobrazu pod hasłem "Doceń lokalność". Ideą  tego dnia jest budowanie świadomości społecznej w zakresie wzorcowych praktyk względem naszego otoczenia np. przestrzeni przyrodniczych, rolniczych . Z tej to okazji uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami wybrali się na spacery, aby dostrzec walory krajobrazowe w swojej okolicy. Niektórzy wykonali kreatywne zdjęcia. Powstały również klasowe plakaty, które możemy podziwiać na szkolnym korytarzu. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii. 

 

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chwałowicach ogłasza nabór do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024.

Nabór prowadzony jest od 03.03.2023 r. do 17.03.2023 r.

Karty zgłoszenia można odebrać w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chwałowicach lub pobrać ze strony internetowej szkoły:

Wniosek 

Komunikat Dyrektora

15 maja, w Bibliotece publicznej w Antoniowie, odbył się konkurs recytatorski poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej i Aleksandra Fredry. Wzięli w nim udział uczniowie szkół z terenu naszej gminy. 

Naszą szkołę reprezentowała dwójka uczniów z klasy szóstej: Dominika Dyl i Hubert Wojewoda. Zaprezentowali oni wiersze naszej noblistki: "Jacyś ludzie" i "Okropny sen poety".

Wysoki poziom recytacji wierszy sprawił, że komisja dopiero po długich obradach wyłoniła zwycięzców. Dominika Dyl zajęła trzecie miejsce, a Hubert Wojewoda otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy.

 

Zapraszam wszystkich, którzy są chętni do niesienia bezinteresownej pomocy, a przy tym potrafią: współpracować z innymi, wykazać się empatią, być kreatywnym, być odpowiedzialnym, zarażać innych optymizmem… to nadajesz się na WOLONTARIUSZA!!!

Wolontariat to doskonała okazja do zrobienia czegoś dobrego dla innych oraz rozwoju osobistego.

Do wolontariatu zapisać się mogą dzieci z klas 4-8.

Na zainteresowanych czekam do 15.11.2022 r.

Serdecznie Zapraszam!

Opiekun SKW