Szkoły im. Jana Pawła II regularnie organizują konkursy artystyczne, sportowe i przedmiotowe, zapraszając do udziału w nich "kuzynów" z Rodziny Szkół Jana Pawła II. Tym razem otrzymaliśmy zaproszenie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Zaklikowie, gdzie już po raz siódmy odbywa się Międzywojewódzki Konkurs "Jan Paweł II w pamięci pokoleń". Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem "Najpiękniejsze strofy Polaka wszech czasów" i ma charakter konkursu recytatorskiego przeznaczonego dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Udział w nim może wziąć pięciu uczestników z jednej szkoły w danej kategorii wiekowej, dlatego też w naszej szkole konkurs musiał zostać rozszerzony o etap szkolny, w którym wybieraliśmy reprezentantów z przedziału klas IV-VII. 

Chęć reprezentowania szkoły w tej kategorii wiekowej zgłosiło aż 10 uczestniczek, dlatego wybór nie był łatwy. Komisja konkursowa wywiązała się jednak świetnie ze swojego zadania i po wysłuchaniu odczytań utworów Jana Pawła II wyłoniła pięć najlepszych wykonań. W skład komisji weszli: pani dyrektor Wioletta Maślach, polonistki - Agnieszka Kuzdralińska - Dyl i Agnieszka Martowicz oraz Piotr Stec jako reprezentant uczniów. 

Decyzją komisji, podczas poniedziałkowego konkursu, w kategorii klas IV - VII, reprezentować nas będą:

Daria Wianecka - kl. IV, Karolina Bartochowska - kl. V, Zofia Kozłowska - kl. V, Oliwia Smolarek - kl. V i Gabriela Sajda - kl. VII.

Wyróżnienie publiczności zdobyła Gabriela Sajda. 

Poza dziewczętami do Zaklikowa pojadą jeszcze uczniowie z młodszych i starszych klas, którzy ze względu na liczbę zgłoszeń zgodną z limitem wyznaczonym przez organizatora nie musieli podchodzić do szkolnego etapu konkursu. 

Gratulujemy zwyciężczyniom i trzymamy kciuki za wszystkich recytatorów.