21 maja uczniowie oddziału przedszkolnego (klasa "0") wraz z pierwszoklasistami oraz rodzicami i starszymi kolegami odwiedzili miasto Kraka. Pogoda tego dnia była wyjątkowo kapryśna, ale to nie przeszkodziło uczestnikom wycieczki w realizacji założonego programu. 
Dzieciaki odwiedziły krakowskie ZOO, gdzie spośród wszystkich zwierząt największe zainteresowanie wzbudziły pingwiny i małe tygrysiątko. Następnie udały się na Wawel, gdzie spotkały się z panią przewodnik. Grupa odwiedziła królewski zamek i zeszła w głąb smoczej jamy, by udać się na spotkanie ze Smokiem Wawelskim. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie starego miasta i słynnego w całym świecie krakowskiego rynku. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi średniowieczni żacy, przebywając w Collegium Maius. Zwiedzanie rynku zakończyło się zakupem pamiątek. Ostatnią atrakcją, nieplanowaną w programie, był wyścig z deszczem do wycieczkowego autokaru. Musimy przyznać, że w tej rywalizacji deszcz okazał się szybszy. Mokrzy, ale szczęścili uczestnicy wyjazdu wrócili bezpiecznie do domu i już planują kolejne eskapady.