Maj w naszej szkole jest poświęcony postaci patrona, który właśnie w tym miesiącu obchodził swoje urodziny. Z tej okazji, 22 maja, odbyła się uroczysta akademia poświęcona Świętemu Janowi Pawłowi II. Cała uroczystość podzielona była na kilka części.

Na początku, po odśpiewaniu hymnu szkół Jana Pawła II, uczniowie klasy VIII, nasi przyszli absolwenci, przekazali opiekę nad szkolnym sztandarem kolegom z klasy VI. Dotychczasowy sztandarowy i dziewczęta z asysty pocztu, po trzech latach, niechętnie oddali opiekę swoim zastępcom (niektórzy z obserwatorów zauważyli nawet kręcącą się w oku łzę).

Następnym punktem była akademia pod hasłem "Karol Wojtyła - ukochany syn, brat, kolega, Sługa Boży", którą przygotowali uczniowie klasy IV. W tym roku bliżej przyjrzeliśmy się dzieciństwu i młodości Karola Wojtyły, czyli czasowi, który ukształtował przyszłego papieża. Uczniowie przedstawili najważniejsze fakty dotyczące tego okresu, zwracając szczególną uwagę na relacje panujące w rodzinie Wojtyłów.

W kolejnej części nastąpiło rozwiązanie VII Szkolnego Konkursu Wiedzy o Świętym Janie Pawle II zorganizowanego prze panią Agnieszkę Kuzdralińską-Dyl. Tematyką nawiązywał on do akademii przygotowanej przez czwartoklasistów. Uczniowie klas 0 - II przygotowywali prace plastyczne. Spośród 12 osób, komisja najwyżej oceniła:

Alicję Gąsiorowską - I miejsce,

Maję Rybak - II miejsce,

Sebastiana Dyl i Igora Brańskiego - III miejsce ex aequo

Dzieci ze starszych klas brały udział w konkursie wiedzy w dwóch kategoriach. Największą wiedzą na temat życia i pontyfikatu Świętego Jana Pawła II wykazali się w klasach III-V:

Mateusz Rudy, Joanna Jagiełło (I miejsce ex aequo), Lena Tys (II miejsce) i Michał Sowa (III miejsce)

W klasach VI-VIII: Kornelia Szeliga (I miejsce), Marcel Kozłowski (II miejsce) i Filip Gabrysiak (III miejsce).

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Na zakończenie uczniowie klasy IV zaprosili całą szkołę do wspólnego śpiewania. Razem wykonaliśmy dwa utwory "Kochamy Cię, Janie Pawle II" i "Bo nie zastąpi Ciebie nikt".

Tym pięknym, muzycznym akcentem zakończyliśmy nasze spotkanie.