5 maja Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaprosił wszystkich uczniów klas 4-8 na "Wieczór planszówkowy", podczas którego został również rozegrany I Szkolny Turniej Szachowy. Zaproszenie do wspólnej zabawy przy grach "bez prądu" przyjęło 28 uczniów oraz jeden absolwent szkoły.

Uczestnicy grali w gry przygotowane przez członków SU oraz własne - ulubione planszówki przyniesione z domu. Nie zabrakło również popularnej i lubianej przez uczniów towarzyskiej gry fabularnej "Mafia", którą wszyscy uczestnicy rozegrali na zakończenie wieczoru. Wspólna zabawa była okazją do integracji i budowania nowych koleżeńskich relacji. W sali gier było gwarno i wesoło, a tymczasem w sali obok rozgrywał się w pełnym skupieniu turniej najpopularniejszej gry strategicznej na świecie. 

Ośmiu uczestników rozegrało turniej pucharowy szachów błyskawicznych, w których każdy uczestnik ma tylko 5 minut na rozegranie całej partii. Czasu pilnowały zegary szachowe zainstalowane w szkolnych laptopach oraz sędziowie - Kacper Rybak i Igor Pelc. 

Mistrzem Szkoły został Bartłomiej Kaczmarzyk, I Wicemistrzem Szkoły - Jan Kuśmierz, II Wicemistrzem - Miłosz Polit. Wszyscy chłopcy są uczniami klasy ósmej i w drugim półroczu nauki uczestnikami zajęć Koła szachowego. Tytuł Honorowego III Wicemistrza Szkoły przyznano Filipowi Gabrysiakowi z klasy szóstej, który wykazał się największymi zdolnościami strategicznymi wśród młodszych uczestników turnieju. 

Wieczór okazał się bardzo ciekawym wydarzeniem, a jego uczestnicy już pytają o kolejną edycję.