Bardzo cieszymy się wszystkimi sukcesami naszych uczniów i lubimy je wspólnie celebrować, dlatego podczas poniedziałkowego apelu, oprócz ogłoszenia wyników wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego, świętowaliśmy wysokie miejsca w konkursach i zawodach zdobyte przez naszych uczniów we wrześniu i październiku. Skala sukcesu przerosła nawet nasze oczekiwania, bo zdobywcy wysokich miejsc w artystycznych i sportowych rywalizacjach ledwo zmieścili się w kadrze.
Serdecznie im gratulujemy i doceniamy ich chęci, pracę oraz to, jak godnie nas reprezentowali.

A jakie to były sukcesy? Zacznijmy od sportowych laurów

Emil Burda, uczeń klasy III, którego pasją są między innymi sporty walki, uczestniczył 15 października w zawodach Pucharu Podkarpacia w Karate Kyokushin, podczas którego zdobył II miejsce w kategorii Kumite, czyli w walce. To wielki sukces, zważywszy na to, że na starcie stanęło ponad 200 zawodników reprezentujących kluby z Przemyśla, Mielca, Leska, Sanoka, Dębicy, Krosna, Gorzyc, Brzozowa, Kańczugi, Leżajska i Brzostka. Rywalizowały dzieci i młodzież z roczników 2004-2014 w 5 kategoriach wagowych chłopców i 5 kategoriach wagowych dziewcząt.

Wcześniej, we wrześniu, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli najpierw w Indywidualnych Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej SZS w Lekkiej Atletyce organizowanych w Stalowej Woli, a następnie w etapie wojewódzkim tych zawodów.

Marcel Kozłowski, ósmoklasista, zdobył II miejsce w powiecie oraz zakwalifikował się do rywalizacji wojewódzkiej w biegu na 100m chłopców.

Miłosz Polit, uczeń klasy ósmej, w tej samej kategorii osiągnął trzeci wynik w powiecie i wziął udział w zawodach wojewódzkich w Kolbuszowej.

Adrian Polit, również ósmoklasista, zajął III miejsce w biegu na 300m, a szóstoklasista Dawid Mauer osiągnął trzeci wynik w powiecie w rzucie piłeczką palantową.

W zawodach w Stalowej Woli naszą szkołę reprezentowało 17 sportowców z klas IV-VIII.

Nie zabrakło tez sukcesów artystycznych. Nasi uczniowie brali udział w czterech konkursach organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Chwałowicach.

W konkursie na przebranie i prezentację ulubionej postaci z bajki (VI Powiatowy Konkurs "Postać z bajki") udział wzięło piętnaścioro najmłodszych uczniów.

Miejsce I zajęli ex aequo Mikołaj Bęc, Izabela Tworek z klasy I.
Miejsce II zajął trzecioklasista Szymon Ryba
Miejsce III przypadło ex aequo Alicji Gąsiorowskiej i Igorowi Brańskiemu z klasy I.

Sukcesami możemy pochwalić się również w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Moja ulubiona postać z bajki- II edycja”.
W I kategorii wiekowej I miejsce zajęła Agatka Wydra z klasy I za pracę indywidualną oraz Punkt Przedszkolny Jasia i Małgosi za pracę grupową.
II miejsce zajęła klasa I.
W kategorii II (klasy II-IV) II miejsce zdobyła Maja Kata z klasy II, a III miejsce przypadło Idze Pelc.
Nagrodę specjalną Dyrektora GCK otrzymali Lena Rudy i Mateusz Rudy.

W kategorii III (klasy V-VIII) I miejsce zdobyli Dawid Zarzycki  i Filip Gabrysiak z klasy VI,II miejsce przyznano szóstoklasistce Aleksandrze Buławie, a  III miejsce przypadło Lenie Tys z klasy V.

W Gminnym konkursie plastycznym „Dary jesieni” wyróżnieni zostali:
W kategorii I - Punkt Przedszkolny Jasia i Małgosi w Chwałowicach otrzymał I miejsce, a II miejsce przypadło Oddziałowi Przedszkolnemu Jasia i Małgosi (zeróweczka młodsza).
W kategorii II zdobywcą I miejsca został Cezary Rybak z klasy IV, a II miejsce przypadło pierwszoklasiście Dominikowi Mazurkowi. III miejsce jury przyznało Marcelinie Dyl z klasy IV.
W kategorii III na wszystkich stopniach podium uplasowali się nasi uczniowie. I miejsce ex aequo przyznano Norbertowi Kamińskiemu i Aleksandrze Buławie z klasy VI, II miejsce otrzymała Daria Pędrak z klasy siódmej, a jej kolega, siódmoklasista Gabriel Zakościelny został nagrodzony III miejscem.

I miejsce w konkursie literackim "Książka z imieniem w tytule" zdobyła drugoklasistka Wiktoria Kozińska, która znalazła aż 305 utworów z imieniem w tytule.

Gratulujemy wszystkim dzieciakom ich sukcesów i czekamy na kolejną dawkę!