W naszym szkolnym Programie Wychowawczo-Profilaktycznym każdy miesiąc roku szkolnego ma swoją tematykę. Maj był miesiącem z patronem szkoły. W związku z tym w ramach zajęć religii i zajęć z wychowawcą w każdej klasie rozmawialiśmy o naszym wielkim Patronie - świętym Janie Pawle II. 

W ciągu roku szkolnego jest kilka okazji do wspominania Papieża - Polaka, ale zdecydowanie najradośniejsza z nich przypada na 18 maja. Jest to rocznica urodzin papieża, w tym roku już 102. Z tej okazji zgromadziliśmy się 19 maja - w Dzień Dobrych Uczynków, na uroczystej akademii poświęconej naszemu Patronowi. 

Jak zawsze akademię przygotowali wspólnie uczniowie młodszych (0, I,II,III)  i starszych klas (IV, V, VI). Mogliśmy podczas niej usłyszeć poetyckie strofy o Janie Pawle II, piękne piosenki o papieżu i wiele ciekawych anegdot oraz nauk naszego Patrona. Krótki apel pozwolił nam na nowo przypomnieć sobie najważniejsze słowa i przesłania Jana Pawła II i zjednoczyć szkolną społeczność wokół sylwetki Patrona. 

Dekorację podczas akademii stanowiły rysunki dzieci z klas 0-III, które przygotowane zostały na konkurs plastyczny. Uczniowie klas starszych przystąpili natomiast do VI Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II. Wyniki obu konkursów zostaną ogłoszone wkrótce. 

Z okazji Dnia Dobrych Uczynków na szkolnym korytarzu powstała dodatkowo nietypowa gazetka. Uczniowie utworzyli na jednej z tablic Serce Dobrych Uczynków poprzez zapisywanie na czerwonych karteczkach drobnych uprzejmości, jakich doświadczyli od kolegów, koleżanek i nauczycieli. Okazało się, że każdego dnia czynimy sobie nawzajem wiele dobra i warto to czasami dostrzec oraz powiedzieć "dziękuję". 

Całość szkolnej akademii można obejrzeć na szkolnym kanale YouTube. Zapraszamy.